Hlavní navigace

VašeČočky jdou do Bulharska. Pokukují po Rusku a Ukrajině

26. 2. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výsledková smršť tohoto týdne pokračuje. Tržby prodejce kontaktních čoček překročily 600 milionů korun.

Nejnovějším přírůstkem v expanzi do zahraničí je bulharský e-shop. "Je to, podobně jako Rumunsko, rychle rostoucí trh. Nákupy na internetu jsou zde na vzestupu a my chceme být u toho,“ vysvětluje šéf e-shopu Jiří Urban s tím, že letos chce spíš upevňovat pozice na trzích a růst rychlostí kolem dvaceti procent. 

Obrat obchodu loni překročil hranici 600 milionů korun, tedy o sto milionů více než v roce předchozím. Firma tvrdí, že je v zisku, ale nechce být konkrétní. Příliš nepomáhá ani rejstřík, protože během loňského roku fúzovala Maternia s jinou společností stejného vlastníka a došlo ke změně IČ. 

K růstu pomohla zahraniční expanze, kterou e-shop směřoval na jihovýchod Evropy. Zahraniční trhy teď už tvoří přibližně 90 procent příjmů společnosti. 

BRAND

Řecká krize sice loni oddálila spuštění tamní pobočky, Rumunsko se ale rozjelo podle plánu. „Uspět v rámci Evropské unie není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Například německý trh je velmi protekcionistický a zákazníci se dost liší od těch českých. A expanzi do Polska jsme nakonec zavrhli, protože jsou tam příliš nízké ceny a vysoká konkurence,“ Urban. 

Do budoucna e-shop plánuje expanzi na trhy mimo EU. Vše je připraveno pro rozšíření na Ukrajinu a do Ruska, kvůli nestabilní situaci však obchod s otevřením poboček v těchto zemích čeká. Letos by chtěli ale otevřít ještě jednu pobočku v cizině.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).