Hlavní navigace

Ve slovenském DVB-T se nečekaně opět objevila stanice Dajto

1. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

DOPLNĚNO – „Jelikož jsme vysílání obohatili o řadu atraktivních sportovních přenosů a filmů, chceme co největšímu počtu diváků umožnit jejich sledování,“ řekl šéf skupiny Markíza.

V nabídce slovenské pozemní digitální televize (DVB-T) se v průběhu dnešního dne opět objevila tematická stanice Dajto z rodiny společnosti Markíza Slovakia. Program je aktuálně součástí multiplexu 1, v němž jsou šířeny také programy Wau, Senzi, Infokanál, TV Lux a TV Osem. Kanál Dajto byl šířen prostřednictvím DVB-T na Slovensku již v minulosti, ale 30. dubna letošního roku tuto distribuci jeho provozovatel ukončil. Stanice se tak stala de facto placeným kanálem. Na satelitu, podobně jako u vybraných kabelových a IPTV operátorů, je tento program dostupný i ve vysokém rozlišení.

KL22 hlasovani

Z ARCHIVU: Televize Dajto končí ve slovenském DVB-T, od zítřka už ji tu nenaladíte

Jelikož jsme vysílání televize Dajto obohatili o řadu atraktivních sportovních přenosů a filmů, chceme co největšímu počtu diváků umožnit jejich sledování, řekl Matthias Settele, generální ředitel skupiny Markíza. O dlouhodobé strategii se rozhodne příští rok. Diváci televize Dajto si kromě množství filmů a seriálů mohou již dva týdny vychutnávat i umění fotbalových hvězd jako Messi či Ronaldo v přímých přenosech z prestižní španělské La Ligy. Bohatou fotbalovou nabídku doplní i zápasy slovenské Fortuna ligy (od 12. září) a kvalifikační zápasy reprezentace Slovenska do 21 let (od 6. září).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.