Hlavní navigace

Ve zpravodajství ČT zůstanou pouze univerzální a schopní lidé

28. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 12. 2009

Moderátory, kteří zůstanou nebo odejdou z České televize koncem roku, určovalo vedení podle toho, jak moc jsou univerzální a schopní přecházet z jednoho formátu, jakým jsou třeba klasické zprávy, do diskusního pořadu a jak rychle jsou schopni se připravovat. Serveru DigiZone.cz to řekl ředitel zpravodajství veřejnoprávní televize Milan Fridrich.

Kdo to tedy bude konkrétně? Třeba ti, co moderovali noční zprávy, které jsme zrušili. Vycházelo na ně málo služeb přes den, a tak jsme se s nimi raději rozloučili, protože by to bylo pro obě strany neefektivní, uvedl Fridrich. Neodcházejí ale pouze externí redaktoři. Je to součást širší strategie, která je nějak nastavená a o které se už psalo v médiích, že k dubnu příštího roku má z ČT dohromady odejít určitý počet lidí, potvrdil Fridrich.

ICTZ23

Co se týká konkrétního čísla osob, které mají ze zpravodajství ČT odejít, jde o patnáct až dvacet lidí. K tomu dospělo vedení tak, že si nechalo udělat revizi a audit programu. Zjišťovali jsme, zda někde potřebujeme opravdu tři, nebo jenom dva lidi. Zda jeden moderátor může odmoderovat i další půlhodinu, čímž bychom ušetřili na jednom speciálním moderátorovi navíc, přiblížil ředitel zpravodajství ČT.

Obsáhlý rozhovor s ředitelem zpravodajství ČT Milanem Fridrichem čtěte již zítra na DigiZone.cz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.