Hlavní navigace

Vedení a Rada ČT se 6. června sejdou nad koncepcí a variantami dětského kanálu

23. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dvouhodinové neveřejné zasedání má předcházet oficiálnímu předložení projektu na pátý program České televize

Koncepci připravovaného dětského kanálu České televize a několik navrhovaných variant, jak by tento program mohl vypadat, projedná 6. června na veřejném zasedání vedení veřejnoprávní televize s Radou ČT. Vyplývá to z dnešního jednání televizní rady. „Radní se sejdou s managementem ve středu 6. června dopoledne, před veřejným zasedáním Rady ČT. Proběhne asi dvouhodinové jednání zejména o koncepci dětského kanálu ČT. Na základě výsledků diskuse bude do materiálu rozvoje zapracována vybraná varianta,“ informoval server Česká média.

K TÉMATU: Česká televize zvažuje, že kanál ČT 3 spustí mimo veřejnoprávní DVB-T multiplex

MMF23 tip3

Generální ředitel ČT Petr Dvořák již dříve naznačil, že hodlá radním předložit několik variant dětského kanálu, rozdělených podle jejich finanční náročnosti. Jednu drahou, druhou „střední“ a třetí nazval „low cost“ verzí. Zatím však není jasné, jak by tyto varianty měly vypadat. Dvořák ale počítá s tím, že na dětské vysílání nového programu by měly večer navázat vzdělávací pořady. Na dětský kanál by se také mělo přesunout podvečerní dětské pásmo z programu ČT 2, které Česká televize zavedla od začátku letošního roku.

Definitivní variantu dětského kanálu by měla ČT předložit radním koncem června. Součástí dokumentu by měl být i plán na šíření signálu ČT 3, jak se připravovaný dětský kanál pracovně označuje. Veřejnoprávní multiplex České televize je totiž plný, a jakýkoli nový program ČT musí ze zákona pozemní cestou pokrývat alespoň 95 procent populace České republiky. Tuto podmínku nyní splňují jen multiplexy 1 až 3, přičemž pouze v třetím je zatím volné místo. Dvořák na nedávném mezinárodním filmovém festivalu Anifilm v Třeboni řekl, že ČT vyjednává i s novým provozovatelem multiplexu 4.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).