Hlavní navigace

Vedení ČT obchází zákon, usnesla se senátní mediální komise

6. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
6. 3. 2007

Řešení, které zvolil generální ředitel České televize Jiří Janeček v případě milicionářské minulosti bývalého vrchního a programového ředitele ČT Františka Lamberta, je obcházením zákona. Na dnešním zasedání se na tom jednomyslně shodli členové senátní mediální komise. Zároveň konstatovali, že uzavřené jednání Rady ČT o kauze Lambert, ke kterému došlo 21. února, nebylo na místě.

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing

Senátorům se rovněž nelíbí, že Rada ČT nemůže kvůli současnému znění manažerské smlouvy Jiřího Janečka pokutovat za dlouhodobé a soustavné porušování zákona, ke kterému došlo, když tři a půl roku ponechal Lamberta ve funkcích, jež vykonával v rozporu se zákonem. Místopředseda komise Milan Špaček (KDU-ČSL) podle serveru Česká média předložil právní analýzu, podle níž se na Lamberta jako finančního ředitele už lustrační zákon nevztahuje. Týká se pouze generálního ředitele ČT a ředitelů brněnského a ostravského studia ČT.

Komise také vyzvala Jiřího Janečka, aby se jasně vyjádřil v otázce odpovědnosti za tři a půl roku trvající protiprávní stav a jaké z ní vyvodí důsledky.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).