Hlavní navigace

Vedení Rady Českého rozhlasu rezignovalo, novým předsedou Petr Šafařík

25. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Petr Šafařík, dosavadní místopředseda Rady Českého rozhlasu, byl jediným kandidátem na tuto pozici. Ve volbě získal pět kladných hlasů, stejně jako noví místopředsedové.

Michal Stehlík na dnešním zasedání Rady Českého rozhlasu oznámil rezignaci na pozici předsedy. Na pozici místopředsedů zároveň rezignovali i místopředseda Jiří Vejvoda, který byl i tiskovým mluvčím Rady ČRo, a jeho kolega Petr Šafařík. Přes poměrně dramatické události se Rada Českého rozhlasu přenesla do doby, kdy se situace uklidnila a očekáváme volbu řádného ředitele. Máme za sebou dva měsíce poměrně hektického období, konstatoval Michal Stehlík, dosavadní předseda Rady Českého rozhlasu.

Na pozici předsedy byl zároveň navrhnut jako jediný kandidát Petr Šafařík, dosavadní místopředseda kontrolního orgánu veřejnoprávní instituce. Ten následně získal pět hlasů, čili tuto pozici bez problémů hned v prvním kole volby získal. Ivan Tesař získal pět hlasů a stal se tak místopředsedou, druhý kandidát Milan Badal získal pět hlasů. Všechny kandidáty pojila skutečnost, že čtyři hlasy v jejich volbě byly neoznačeny. Tesař zároveň získal bez problémů pozici mluvčího Rady Českého rozhlasu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).