Hlavní navigace

TN: Vedení televize Nova řeklo „jasné ano digitalizaci“

26. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 4. 2007

Televize Nova nepodá kasační stížnost proti rozhodnutím Městského soudu v Praze o žalobách neúspěšných žadatelů o licence pro zemské digitální televizní vysílání, kterými byl zrušen celý průběh licenčního řízení a vrací tak do hry všechny společnosti, které se v listopadu 2004 přihlásily do tendru na pozice v přechodných digitálních sítích B a C. Stanice to uvedla v dnešních Televizních novinách s tím, že to je její vstřícný krok vůči zablokovanému procesu digitalizace.

BRAND23 Workshop

Jasné ano dnes řeklo vedení televize Nova digitalizaci, uvedl reportáž v TN redaktor Michal Sochor. Právě dnes totiž vypršel termín pro podání případné kasační stížnosti. Podle generálního ředitele Novy Petra Dvořáka existují právní výklady, podle nichž by Nova s kasační stížností uspěla. Přesto jsme se ji rozhodli nepodat, řekl. Další bezproblémový průběh procesu digitalizace závisí podle šéfa Novy na dohodě „všech“.

Opakovanému hlasování o digitálních licencích nyní už brání pouze kasační stížnosti původních vítězů licenčního řízení a Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) proti verdiktům pražského městského soudu. Ten napadl způsob provedení výběru vítězů i rozhodnutí RRTV. Zatímco předseda RRTV Václav Žák chce s opakovaným hlasováním o licencích posečkat na vyřízení kasačních stížností, místopředseda rady Petr Pospíchal je pro co nejrychlejší opakovanou volbu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).