Hlavní navigace

Vedle Expozitury se Josef Klíma dočká vysílání svých filmů i na ČT 1

7. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
7. 9. 2011

Investigativní reportér Josef Klíma bude letos na podzim přítomný na všech třech největších českých televizích. Vedle publicistického pořadu Soukromá dramata, který připravuje s Jankem Kroupou pro televizi Prima, a seriálu Expozitura na Nově zařadí do vysílání Klímovy televizní filmy také první program České televize. Konkrétně první dvě říjnové neděle ČT 1 odvysílá dvoudílný film Jseš mrtvej, tak nebreč, který vznikl podle stejnojmenné Klímovy knihy.

ROZHOVOR: Expozituru původně chtěla Prima, říkají Josef Klíma a Janek Kroupa

KL24

V rozhovoru, který Klíma poskytnul serveru DigiZone.cz tento týden, si reportér posteskl, že zmiňovaný dvoudílný film na Kavčích horách leží hotový od začátku loňského roku. Jsem rekordman v počtu natočených a neodvysílaných filmů. V ČT mi leží rok a půl dvoudílný film od Jitky Němcové podle mé knížky Jsi mrtvej, tak nebreč. Měl se už vysílat, ale ČT začala reprízovat starší věci, takže tam dál leží. Natočené jsou i dva díly mého triptychu, z nichž první se už vysílal a hráli v něm Juraj Kukura a Simona Stašová, popsal Klíma.

Česká televize rovněž přijala Klímův scénář pro třináctidílný seriál z novinářského prostředí, který vznikl na základě reportérových zkušeností se zakládáním a prací v týdeníku Reflex. Tím, že se veškerá výroba zmrazila, zatím čeká na zpracování, řekl Klíma.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).