Hlavní navigace

Vedoucí regionálních zpráv ČT Adam Komers odstoupil z funkce zástupce šéfredaktora

7. 11. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Adam Komers v oficiálním vyjádření kritizuje články, které se objevily v Hospodářských novinách a deníku MF DNES. Z Kavčích hor se vzdaluje z nutnosti učinit „nezbytnou žaludeční hygienu“.

Vedoucí regionálního zpravodajství České televize Adam Komers se rozhodl na základě dění na Kavčích horách rezignovat na funkci zástupce šéfredaktora zpravodajství. Komers, který je zároveň odborovým předákem, to potvrdil serveru Lidovky.cz formou SMS zprávy. Dnes už bývalý zástupce šéfa zpravodajství Petra Mrzeny ve svém dopise kritizuje mimo jiné kolegu Michala Kubala, který se o situaci na Kavčích horách rozpovídal pro Hospodářské noviny. Komers označil jeho kritiku za „totálně zcestnou“. Nelíbí se mu ale především další článek, který byl do zmiňovaného listu doručen údajně agenturou Bison aand Rose.

K TÉMATU: Sledovali jsme živě: Rada ČT jednala o situaci ve zpravodajství České televize

V celé kauze podle Adama Komerse hraje roli i šéfeditor ČT 24 František Lutonský, který se v podobném duchu, v jakém vyšly texty v Hospodářských novinách, vyjádřil i pro deník MF DNES. Samozřejmě očekávám obligátní vysvětlení, že cesta článků s osobními postoji jejich autorů přes vlivovou PR agenturu je pouhým „omylem“ či nedorozuměním, při nejhorším že jde o soukromou aktivitu nějaké agilní PR manažerky a že ČT ve spolupráci s vyškolenými externími odborníky žádné denunciační kampaně, které meritum věci posouvají do naprosto absurdních osobních rovin, neorganizuje, uvádí se v Komersově stanovisku.

ČTĚTE TAKÉ: Zdeňka Šámala jsme podpořili, protože ho chtěl Petr Dvořák odvolat, tvrdí redaktoři ČT

KL24

Situací na Kavčích horách se zabývala na svém posledním zasedání včera i Rada České televize. Na ni dorazil jak generální ředitel veřejnoprávního média Petr Dvořák, tak i ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal. Dozorčí orgán České televize však ve věci neuspokojivé situace ve zpravodajství média z Kavčích hor zatím žádné stanovisko nezaujal. Má se tak stát až po interním auditu, který slíbil Dvořák jak ve spolupráci s odborníky tak i rebelujícími členy zpravodajství České televize. Problém, který chci mít vyjasněn, a považuji ho za nejzávažnější, je, jestli v redakci České televize funguje atmosféra tvůrčí a nikoliv atmosféra strachu, uvedl předseda Rady ČT Milan Uhde.

Foto: Lidové noviny (isifa)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).