Hlavní navigace

„Velká“ rada pokutovala ČT, ta se chce bránit soudně

11. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
11. 9. 2008

Česká televize dostala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) deset pokut v celkové výši 2,7 milionu korun v rozmezí od 50 tisíc do milionu Kč. Důvodem je, že podle RRTV veřejnoprávní televize porušila pravidla pro vysílání reklamy a sponzorování pořadů. Pokuty jsou pro ČT jedny z nejvyšších, které letos od rady dostala. ČT se ale může proti nim bránit u soudu, což zřejmě udělá i v tomto případě, vyplývá to z vyjádření mluvčího ČT Ladislava Štichy.

Zároveň rada zahájila s ČT osm správních řízení pro možné porušení zákona v podobě překročení povoleného denního limitu odvysílané reklamy. Sedm pokut se týká toho, že údajně ČT odvysílala v sedmi případech loni v prosinci a pak od 20. března do 28. dubna letošního roku podle rady neoddělenou reklamu. Byly to sponzorské vzkazy, které měly povahu reklamy, řekl ČTK předseda rady Václav Žák. Provozovatel vysílání je podle zákona mimo jiné povinen zajistit, aby reklamy a teleshopping byly rozeznatelné a u provozovatele TV vysílání zřetelně zvukově, obrazově či zvukově-obrazově oddělené od ostatních částí programu.

KL24

Další tři pokuty ve výši dvakrát 50.000 a jednou milion korun dostala veřejnoprávní televize kvůli tomu, že podle rady porušila pravidla pro označování sponzorských vzkazů. Máme velký, letitý spor s provozovateli TV vysílání. Podle našeho názoru není značka (výrobku) označením sponzora, televize tvrdí, že by to mělo stačit, řekl Žák. V minulosti se kvůli rozdílnému výkladu zabýval tímto sporem i soud.

Zdroj: ČTK, upraveno a zkráceno

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).