Hlavní navigace

Velké plány HTC s Androidem potvrzuje HTC Hero

26. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak se zdá, velké plány s otevřenou platformou Android, za kterou stojí Google, má také tchajvanský výrobce HTC, jehož komunikátory a smartphony byly doposud baštou systému Windows Mobile od Microsoft. Společnost HTC tento týden představila nový chytrý telefon HTC Hero se systémem Android s upraveným uživatelským rozhraním HTC Sense, které zmíněný výrobce hodlá nasazovat i v dalších modelech a jehož mottem jsou tři hesla: udělej to po svém, zůstaň nablízku a objev nečekané. Prohlédnout si jej…

Jak se zdá, velké plány s otevřenou platformou Android, za kterou stojí Google, má také tchajvanský výrobce HTC, jehož komunikátory a smartphony byly doposud baštou systému Windows Mobile od Microsoft. Společnost HTC tento týden představila nový chytrý telefon HTC Hero se systémem Android s upraveným uživatelským rozhraním HTC Sense, které zmíněný výrobce hodlá nasazovat i v dalších modelech a jehož mottem jsou tři hesla: udělej to po svém, zůstaň nablízku a objev nečekané. Prohlédnout si jej můžete na následujícím videu:

Chytrý mobil HTC Hero se chlubí ergonomickým tvarem, díky kterému prý dobře přilehne k tváři i drží v ruce. Disponuje 3,2” HVGA displejem s vrstvou proti zanechávání otisků prstů, GPS navigací, fotoaparátem s rozlišením pěti megapixelů a funkcí autofocus, slotem na MicroSD karty nebo klasickým 3,5mm výstupem pro sluchátka. HTC Hero bude v Evropě dostupný od července. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.