Hlavní navigace

ČT 24 mimořádně zařadí od 20:05 záznam tiskovky NASA k misi na Mars

7. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tisková konference NASA se bude věnovat úspěšnému přistání vesmírného vozítka Curiosity na planetě Mars, které vyvolalo nevázané nadšení, a jeho další misi.

Mimořádnou změnu ve vysílání zpravodajského kanálu ČT 24 provedlo programové oddělení České televize. Místo nejdůležitější politických debat posledních 20 let v unikátním cyklu Velké politické retro dnes uvidí diváci tiskovou konferenci Amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír, zkráceně označovaného jako NASA. Začátek TK je plánován v programu ČT 24 na 20:05. Pokud ji diváci nestihnou, mohou si ji ještě zopakovat deset minut po půlnoci.

NASA se v pondělí úspěšně povedlo dosadit robotické vozítko Curiosity na povrch planety Mars, odkud bude pravidelně posílat snímky a analyzovat nasbíraný materiál. Curiosity má mimo jiné zjistit i to, zda byl někdy na Marsu život. Přistávání aparátu bylo složitou operací i proto, že tunový stroj musel dosednout měkce a řídká atmosféra planety mu slabým odporem příliš nepomáhala, připomněla s odvoláním na AP agentura ČTK.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).