Hlavní navigace

Velké změny kanálů MTV a VIVA na satelitu Astra v digitálu i analogu

1. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 1. 2011

UVNITŘ FOTO Německá verze lifestylového a hudebního kanálu MTV byla na satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně, úplně odpojena pro nekódovaný příjem. V praxi to znamená, že program bude do budoucna dostupný pouze zákazníkům placených služeb na tamním trhu. Podle informací z německých médií by mělo jít v první fázi pouze o satelitní platformu Sky Deutschland, později se objeví stanice i u dalších operátorů.

K TÉMATU: Německá MTV zakóduje na satelitu svůj signál. Bude placeným kanálem

ICTZ23

Program vysílal doposud volně na následujících parametrech: Astra 1M (19,2 stupně východně), 11973/V, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S/QPSK. Nyní je zde pouze obrazová informace, že se stanice stala placenou službou. Na pozici, kde se dříve nacházela verze MTV Österreich, už nyní nic nenajdete. Program byl na transpondéru (frekvenci) číslo 91 úplně odpojen. Další významnou změnou MTV Deutschland je ukončení analogového vysílání této stanice na stejné družici. Nově zde nyní najdete stanici Viva pro německý trh. Na původním kmitočtu byl program odpojen. Frekvence 11127/V není v tuto chvíli využívána.

Oznámení, které čekalo na diváky místo MTV Deutschland. (Repro foto: MTV)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.