Hlavní navigace

Velké změny ve zpravodajství naplánovala slovenská Joj na 1. ledna, přijde i HD

Lukáš Polák

Joj-ka bude vůbec poslední velkou slovenskou televizní skupinou, která se svým zpravodajstvím přechází do HD rozlišení. Všechny v něm však začaly vysílat až letos.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Významné změny ve svém zpravodajství naplánovala na 1. ledna příštího roku slovenská televize Joj. Nepůjde přitom pouze o přechod ze standardního do vysokého rozlišení (HDTV), ale i některé další novinky. Změní se například i vizuál. TV Joj se taktéž vrátí i k původnímu jednoduchému označení zpravodajské relace, tedy Noviny. Od Nového roku se také můžeme těšit na příjemnější a teplejší modrou barvu pozadí, která vystřídá někdejší červenou barvu. Krimi se oddělí od ostatního zpravodajství do sytější červené. Chybět nebude ani „mapa světa“ pod logem, informovala televize.

PR Summit tip Horák_pirati_B

K TÉMATU: Televize Joj začne vysílat zpravodajství v HD, plánuje expanzi na satelit

Joj-ka bude vůbec poslední velkou slovenskou televizní skupinou, která se svým zpravodajstvím přechází do HD rozlišení. Zajímavostí přitom je, že všechny plnoformátové kanály našich východních sousedů začaly ve vysoké kvalitě obrazu vysílat až v letošním roce. Jako první HD kvalitu nasadil veřejnoprávní Rozhlas a televize Slovenska (RTVS), několik měsíců po něm pak komerční Markíza. Oba programy jsou dostupné například prostřednictvím satelitu Astra 3B. V České republice vysílají ve vysokém rozlišení své zpravodajství Česká televize a již několik let také komerční Nova.