Hlavní navigace

Veřejnoprávní kanál ARD-alpha odstartuje 28. června, nahradí bavorskou BR-alpha

27. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V rámci startu nové stanice se objeví v jejím vysílání také speciální přibližně dvouhodinový blok Zum Start von „ARD-aplha“. Nasazen bude 29. června v odpoledních hodinách.

Německá veřejnoprávní televize ARD oficiálně potvrdila start svého chystaného kanálu ARD-alpha, který bude možné bez problémů sledovat v České republice i na Slovensku, a to například prostřednictvím satelitu Astra, kde je dostupný v nekódované podobě. Stanice ARD-alpha nahradí 28. června bavorský kanál BR-alpha. Jako první německé médium dnes informaci přinesl server DWDL.de. Spekulace o vzniku stanice ARD-alpha, která nahradí právě BR-alpha, se objevily již v nedávné minulosti.  ARD je prvním kanálem celostátní veřejnoprávní televize. Nový název symbolizuje, že se stanice otevře více tvorbě i z ostatních spolkových zemí.

BRAND

K TÉMATU: Německý veřejnoprávní kanál BR-alpha čeká změna názvu

Stanice ARD-alpha má být charakterizována jako vzdělávací kanál. Start nové televize bude doprovázet také speciální odpolední blok Zum Start von „ARD-aplha“, který potrvá přibližně dvě hodiny a bude se vysílat den po přerodu BR-alpha, tedy v neděli 29. června – v době od 15:00 do 16:40. Programové schéma původní a nové stanice si mohou zájemci už v tuto chvíli prohlédnout na oficiálních webových stránkách. Spolu se startem chystaného kanálu vzniká také otázka, zda se nepřipravuje na možné ukončení televize EinsPlus, případně EinsFestival. Ty by v budoucnu mohly padnout za oběť nového programu pro dospívající publikum.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).