Hlavní navigace

Veřejnoprávní rozhlas spouští „vizionářský“ projekt Česko 2023

31. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Výjimečnost projektu je v tom, že odkazuje nejen na ladění rádia, ale i na ladění budoucnosti ve smyslu jejího projektování či plánování,“ uvedl ředitel Centra vysílání ČRo Ondřej Nováček.

Český rozhlas letos oslavil významné jubileum – devadesát let své existence – ale už vyhlíží dobu od teď za deset let. V rámci projektu „Česko 2023“ nabídne napříč všemi stanicemi přes 400 pořadů a rubrik, které pojí prvek budoucnosti – konkrétně prognózy, předpovídání, plánování a podobně. Pořady spojené s tímto tématem si bude možné naladit konkrétně od pondělí 4. do neděle 10. listopadu. Podle manažera projektu Petra Zettnera se podařilo zhmotnit formát, který je známý od našich západních sousedů, takzvaný Themenwoche (Tematický týden).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Český rozhlas Plus rozšíří od 2. ledna příštího roku vysílání o čtyři hodiny

V projektovém týmu jsme pro Česko 2023 dlouho hledali vhodný slogan a nakonec se nám mezi desítkami návrhů nejvíc líbil claim: Nalaďte si budoucnost, uvedl při této příležitosti ředitel Centra vysílání a garant celého projektu Ondřej Nováček a dodal: Jeho výjimečnost je v tom, že odkazuje nejen na ladění rádia, ale i na ladění budoucnosti ve smyslu jejího projektování či plánování. Samotný projekt Česko 2023 ale bude žít svým vlastním životem až do konce měsíce. Jeho webová prezentace bude na adrese: www.cesko2023.cz. Zájemci si tu budou moci zvolit, zda vidí budoucnost pozitivně nebo negativně.

MM_SS3

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas si registruje postavičku ušouna Rušouna. Představí ji 11. listopadu

Projekt Česko 2023 bude mít na internetu také svůj speciální stream a taktéž využije audio archivu Českého rozhlasu, kde se bude ve spolupráci webeditorů jednotlivých stanic sbíhat odvysílaný obsah. Své klíčové místo má projekt i na sociálních sítích. Našim cílem je být s posluchači maximálně v kontaktu. Bude to mravenčí práce, ale společně se všemi redaktory sociálních sítí na stanicích se nám to může podařit, konstatoval Miloslav Hamřík, který je redaktorem sociálních sítí Radiožurnálu a je v projektu sociálních sítí vedoucím týmu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.