Hlavní navigace

Veřejnoprávní ZDF využije technologii DVB-T2 pro přechod na formát Full HD

12. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nasazení vyššího rozlišení u kanálů ZDF se má projevit zejména u rychlých scén, a to lepší dynamikou obrazu. V komerčním provozu začne DVB-T2 fungovat v Německu od roku 2017.

V plném vysokém rozlišení, tedy 1080p50, označovaném jako Full HD, chce začít německá veřejnoprávní televize ZDF vysílat po překlopení stávajícího vysílání ve standardu DVB-T na budoucí normu DVB-T2. Serveru Digitalfernesehen to potvrdili zástupci instituce na včera skončeném technologickém veletrhu ANGA COM, který se konal v Kolíně nad Rýnem. Doposud vysílala ZDF v rozlišení 720p50, které používá mimo jiné i na družici Astra, satelitní pozice 19,2 stupně východně. V oblasti HDTV se chce veřejnoprávní instituce nadále chovat jako průkopník technologie.

BRANDstorming tip2

NEPŘEHLÉDNĚTE: Placená pozemní televize DVB-T2 bude v Německu kódována systémem Irdeto

Nasazení vyššího rozlišení u kanálů ZDF se má projevit zejména u rychlých scén, a to lepší dynamikou obrazu. Ještě v průběhu letošního roku chce veřejnoprávní instituce začít ve Full HD formátu vyrábět zpravodajství. Celá operace by měla být hotová do jeho konce. Vysílání v experimentálním režimu ve standardu DVB-T2 má začít v průběhu příštího roku, konkrétně se začátkem nadcházejícího mistrovství Evropy ve fotbale. Operátor Media Broadcast, který bude chod multiplexů technicky zajišťovat, už avizoval, že placené sítě, které nabídnou i HD verze komerčních vysílatelů, budou fungovat od začátku roku 2017.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).