Hlavní navigace

Věštecká televize TV8 se přestěhovala ze satelitu Thor na Astru

10. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 2. 2011

Slovenská stanice TV8, která se orientuje na věštění a interaktivní hry pomocí televizní obrazovky, se včera opět vrátila na družici. Její signál však ožil pouze na pozici 23,5 stupně východně, kde své služby nabízí mimo jiné satelitní služba Skylink. Právě ta se nyní stala distributorem programu prostřednictvím družice. Program přešel z testovacího do ostrého provozu a stal se součástí nabídky.

K TÉMATU: Slovenská televize TV8 vysílá od včerejška pouze na internetu

Podle informací serveru DigiZone.cz se stanice chystala ke změně distribučního satelitu. Poté, co skončila TV8 na Thoru, hledáme náhradní cestu distribuce na nás satelit, sdělil včera odpoledne našemu webu výkonný ředitel TradeTec Jaromír Glisník. TV8 přešla ve Skylinku do ostrého provozu v režimu free-to-air (nekódovaně), o čemž svědčí i změna v ID kanálu. Z jeho názvu vypadlo slovíčko TEST. TV8 si platí za distribuci, takže není důvod program z nabídky vyřazovat, dodal Glisník.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.