Hlavní navigace

Viacom, provozovatel MTV, blokuje Google TV

Jiří Macich ml.

Google TV na domácím trhu ve Spojených státech dál čelí odporu televizních stanic, které nechtějí pro tuto platformu poskytovat exkluzivní obsah a blokují i přehrávání celých epizod svých pořadů a seriálů, které jsou běžně přístupné na jejich webových stránkách. Nově Google TV bojkotuje i Viacom, jenž stojí za televizemi MTV, Comedy Central a BET.

Google TV na domácím trhu ve Spojených státech dál čelí odporu televizních stanic, které nechtějí pro tuto platformu poskytovat exkluzivní obsah a blokují i přehrávání celých epizod svých pořadů a seriálů, které jsou běžně přístupné na jejich webových stránkách. Nově Google TV bojkotuje i Viacom, jenž stojí za televizemi MTV, Comedy Central a BET.

Viacom také blokuje přehrávání kompletních pořadů z archivu na webových stránkách televizí z prohlížeče Google TV. Uživatelům osobních počítačů je nadále zpřístupňuje. Připojuje se tak k televizním společnostem ABC, NBC, CBS a Fox. Otázkou tedy je, jestli Google TV bez profesionálního obsahu vůbec prorazí. Videa z YouTube situaci zřejmě nezachrání.

Zdroj: The Washington Post

Našli jste v článku chybu?
23. 11. 2010 16:37
pas (neregistrovaný)

Co kdyby Google prostě vyhodil "GoogleTV" z user agent stringu? (resp. možná by navíc musel požádat Adobe, aby upravila identifikaci Flash Playeru...)

23. 11. 2010 15:20
Jiří Pagáč (neregistrovaný)

O co jim vlastně jde? Že si lidi přestanou pořizovat kabelovky, resp. satelit? Na základě toho, že si můžou streamovat malé rozmazané, zvukově i obrazově podřadné "nic" z jejich webu na svou Full HD LCD TV/plazmu? Myslím, že to nehrozí. Maximálně tak naštvou své zákazníky a pohřbí Google TV. Ale myslím, že přízeň zákazníků si tím nezískají (ale asi jim o ni vůbec ani nejde).