Hlavní navigace

Video Internet Forum 2012 nahlédne pod pokličku internetových videoték televizí

6. 6. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Druhý ročník konference, která navazuje na kulaté stoly DigiZone.cz o digitalizaci, proběhne už v úterý 19. června v pražském kině Atlas na Florenci

Neokrádají se televize o diváky, když jim nabízí pořady, filmy a seriály i v internetových archivech, kde si je může divák přehrát, kdy se mu zachce? A když už to dělají, dokážou na takových videotékách vydělat dost peněz, aby pokryly ztráty z klasické televizní reklamy, které jim vznikají odlivem diváků od klasického vysílání k internetovým videotékám? To bude jedno z hlavních témat druhého ročníku odborné konference Video Internet Forum 2012, kterou v úterý 19. června 2012 pořádá v pražském kině Atlas na Florenci server DigiZone.cz a jeho sesterský magazín Lupa.cz.

CHCETE SE ZÚČATNIT? Program a online registrace na Video Internet Forum 2012

Půldenní konference je rozdělena do tří tematických bloků, z nichž první se zaměří právě na internetové archivy televizí a videotéky, ať už placené nebo neplacené. V diskusi moderované šéfredaktorem serveru DigiZone.cz Janem Potůčkem vystoupí zástupci všech hlavních videoték na českém trhu – Voyo.cz od televize Nova, iVysílání.cz od České televize, Prima Play od FTV Primy, Stream.cz a Mixer.cz od portálu Seznam.cz a Topfun.cz. Diskutovat budou mimo jiné o ideálním obchodním modelu těchto služeb a jejich dostupnosti.

S tématem videoték souvisí i druhý blok konference, nazvaný „Zpětný kanál jako nepostradatelná součást TV služeb?“. Zaměří se aktuální problém většiny poskytovatelů kabelové televize v Česku: totiž že obyčejná kabelovka zákazníkům už nestačí a požadují přístup k moderním službám, jako je TimeShift, tedy zastavení reálného vysílání a opětovné puštění ve chvíli, kdy si to divák přeje, přístup k internetu přes televizní obrazovku nebo využívání výše zmíněných videoték a archivů televizí přímo přes televizor a nikoli jen na počítači.

ICTZ_2022_EARLY

S internetovými videotékami a zpětným kanálem u kabelových televizí souvisí i téma autorských práv na internetu. Těm se bude věnovat třetí blok konference, nazvaný „Autorská práva: kladivo na úložiště dat?“. V diskusi se utkají zastánci tvrdé linie, kteří chtějí tvrdě potírat jakékoli nelegální sdílení pirátských kopií filmů, seriálů a televizních pořadů, s příznivci liberálnějšího postoje a provozovateli legálních videoték. Podrobnosti o celém programu a přednášejících naleznete na této stránce.

Oproti loňskému prvnímu ročníku Video Internet Fora je letošní konference půldenní, začíná ve 13:00 hod. a předpokládaný konec je naplánovaný na 16:30. Pokud se chcete této akce zúčastnit, máte ještě možnost se zaregistrovat prostřednictvím tohoto formuláře.