Hlavní navigace

Videoportál Voyo už je dostupný i na Androidu, aplikace je zdarma

18. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

AKTUALIZOVÁNO Videoportál CME, který v Česku spadá pod Novu, hlásí okolo 26 tisíc předplatitelů, kteří mají k dispozici okolo 1800 filmových a seriálových titulů, jejichž počet roste.

Televize Nova dnes rozšířila svůj videoportál Voyo.cz také na platformu Android. Na konferenci Video Internet Forum, kterou dnes pořádal server DigiZone.cz, to řekl vedoucí placených služeb Novy Petr Horák. V současné době si od tohoto kroku hodně slibuje. Chceme získat nějakých 10 % zákazníků navíc, kteří sledují tituly prostřednictvím chytrých zařízení, konstatoval Horák. Podle jeho slov má Voyo v současné době v České republice přibližně 26 tisíc platících zákazníků, kteří mají k dispozici okolo 1800 filmových a seriálových titulů.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Voyo nabídne více seriálů v originále s titulky, například Breaking Bad

Služba funguje už mimo jiné v televizorech LG ElectronicsPanasonic nebo Samsung. Co se týká průměrné sledovanosti na zařízeních tohoto typu, je variabilní. Divák se snaží využít maximálně všechna koncová zařízení, protože za ní pochopitelně platí, uvedl Petr Horák. Smart TV, neboli chytré televizory, využívají předplatitelé Voya především pro filmový obsah. Nejde sem primárně pro obsah, který produkuje Nova. Je tu daleko vyšší konzumace filmové tvorby než na PC, přiblížil šéf placených služeb na Nově.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Nova začala streamovat přes Voyo další kanály, chybí tu Nova Cinema a Smíchov

Za pomyslný kámen úrazu označil Horák to, že pro každou televizi je zapotřebí vytvořit novou aplikaci, tu následně testovat, a pak si ji nechat schválit člověkem, který má jejich vývoj na starosti. Služba neobsahuje reklamu a je dostupná na řadě zařízení, popsal Petr Horák jen některé plusy videoportálu Voyo a dodal: Dosáhneme k titulům, které jsou uvedeny právě na DVD nebo půl roku po uvedení na DVD. Tyto tituly se většinou dostanou mezi TOP 10 nejpopulárnějších titulů. CME může aktuálně sázet například na smlouvu, kterou má se Sony Pictures.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.