Hlavní navigace

Videosíť Vine dorazila na Android a Biebera na Twitteru sleduje 40 milionů lidí

9. 6. 2013
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

Google Wallet se nedaří, PRISM kam se podíváš, perfektní obrázek pro Pinterest a závislost na Facebooku jako muzikál. Jak rychle odrolujete 100 metrů? Další #TYDEN je za námi.

Kde jinde než na sociálních sítích by se mělo řešit to, že na Marsu je možná život. Viz ‚Mars Rat‘ Taking Internet by Storm

Jestli máte rádi příběhy, tak tenhle je hodně zajímavý: vimeo.com/65819216

Víte jak to vypadá, když kapka vody dopadne na vodní hladinu?

Je to hra. Ale taky takové to video moc fajn k poslouchání:

Hodně zajímavé čtení na téma Google Wallet najdete v Google Wallet Is Leaking Money. Ani po mnoha letech a utracených stovkách milionů dolarů to totiž… nefunguje.

HARDWARE

Boty poslouží k nabíjení telefonu. Viz SolePower Shoe Insole Charges Your Phone While You Walk

Chytřejší města od IBM. Sice to není IT, ale třeba se to bude líbit. Viz Ogilvy France for IBM “People for Smarter Cities”

Xbox One:

A samozřejmě Sony Playstation 4:

WEBDESIGN, INTERNET

Hangouts Feature Emerges as a Big Bright Spot for Google+ se týká něčeho, o čem osobně už dlouho mluvím na školeních. Jedna z nejlepších věcí na Google+ jsou Hangouts. A bez legrace.

The computer industry is the only industry that is more fashion-driven than women's fashion. Maybe I'm an idiot, but I have no idea what anyone is talking about. What is it? It's complete gibberish. It's insane. When is this idiocy going to stop?“ je skvělý citát z roku 2008 týkající se cloudu. Pronesl jej šéf firmy Oracle Larry Ellison.

SOFTWARE

Instalace Windows. Od verze 1.0 až do 8.0. Vážně. Plná hodina času:

Dying Light:

BlueStacks se chystá pouštět hry pro iOS pomocí virtualizace. Viz BlueStacks GamePop Console Plans to Run iOS Apps Using Virtualization

BEZPEČNOST, SOUKROMÍ, PRÁVO

Evropská Unie možná zakáže poskytovatelům internetového připojení (ISP) blokovat přístup na weby, chce zachovat síťovou neturalitu. Viz EU may ban ISPs from throttling, blocking sites as net neutrality talks underway

Mark Zuckerberg osobně tvrdí, že Facebook se na šmírovacím programu PRISM nepodílí. Viz Zuckerberg Personally Denies Facebook Involved in PRISM Snooping. A mezitím se ukazuje, že NSA doluje data i z dalších míst. Viz NSA Also Mining Data From Sprint, AT&T, Credit Card Companies

A na totéž téma jeden povedený komiks. Hledejte ho v The NSA Has Your Number (Comic).

Ještě povedeněji reaguje Simon Wardley. Navrhuje, s trochou nadsázky, aby EU vyhlásila USA válku a tamním internetovým gigantům dala nůž na krk. Čtěte v On Prism.

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Jak vypadá perfektní obrázek pro Pinterest? A vlastně také obecně pro sociální sítě? Na to je vědecká odpověď. Viz This Is the Perfect Pinterest Picture, According to Science

Facebook The Musical? Výborné znázornění závislosti a zla jménem Facebook. #loveit

Justin Bieber's Twitter Growth: 40 Followers to 40 Million si všímá historie Justina Biebera na Twitteru. Všichni ho nenávidí, nikdo ho nemá rád, přesto láme rekordy.

Sponzorované příběhy, tolik vychvalované a prosazované Facebookem, jako samostatný reklamní formát konči. Viz Facebook Drops ‚Sponsored Stories‘ As It Pares Down Ad Formats

George Takei je na sociálních sítích velmi aktivní. Ale je to opravdu vždy on? George? Samozřejmě že ne. To asi jako kdybychom věřili tomu, že všechny příspěvky Jágra na Facebooku napsal Jaromír. Viz George Fakei?! Takei Says That’s Not Always Him on Facebook

REKLAMA A MARKETING

Verizon chystá mobilní revoluci:

Dejte dohromady časopis a mobil:

Jak by to vypadalo, kdyby Facebook existoval v roce 1914? Viz WHAT IF FACEBOOK EXISTED IN WORLD WAR ONE?

Jak rychle dokážete odrolovat sto metrů? the100meterscroll.com/

Samsung a reklama na monitory:

MOBILNÍ APLIKACE

Vine už dorazilo i na Android. Tudy. Bude to chtít ale trpělivost. Jméno nesmí mít háčky a čárky, heslo musí být dost dlouhé, jinak vás to nepustí dál (a neřekne). K Twitteru musíte aplikaci připojit v Nastavení, jinak nejde načíst lidi z Twitteru, které byste mohli sledovat. A v Nastavení sice můžete vyplnit leccos, ale nejde to uložit. První výběr profilové fotky se taky neuloží (a ani v Nastavení pak nejde změnit).

Microsoft confirms Outlook for Windows RT, Office for small tablets by měla být hodně dobrá zpráva. Otázka je, pomůže to Windows RT?

Windows Phone bude mít, podle všeho, také notifikace (a notifikační centrum). Viz Leaked Windows Phone Screenshots Finally Show a Notification Center

STARTUPY A EKONOMIKA

Global Newspaper Circulation and Advertising Trends in 2012 chvíli vypadá, jako kdyby na tom noviny byly celosvětově dobře. Ale ono to je trochu složitější.

Zynga nejenom propouštěla (viz Zynga propustila 520 zaměstnanců, chce ušetřit až 80 milionů dolarů), ale nakonec také kompletně zrušila OMGPOP. Viz OMGPop Shuts Down, Cost Zynga $450k A Day

Apple má 500 milionů uživatelských účtů, asi polovinu toho, co má Facebook. Trojkou je s 200 miliony Amazon, a má tedy co dohánět. Viz Apple has more user accounts than anyone else – except Facebook.

The Washington Post zavede zpoplatněný obsah 12. června za 9,99 USD měsíčně. Viz The Washington Post will launch its paywall June 12, starting at $9.99/month

E-KNIHY

E-book Buyers Are 21% More Likely to Be Female aneb kupci elektronických knih jsou o 21 % pravděpodobněji ženy než muži. V článku ale najdete ještě další zajímavá čísla.

PwC: the U.S. consumer ebook market will be bigger than the print book market by 2017 aneb v roce 2017 se v USA bude e-knih prodávat více než klasických knih.

Informace o tom, že Calibre ebook manager converts DOCX documents, se vám možná bude hodit.

KL22 hlasovani

Co se (většinou) nedostalo do článků a stojí z právě uplynulého týdne za pozornost. Mohlo by se hodit, mohlo by zaujmout, možná to prostě jenom nějak tak uniklo v záplavě stovek článků a zpráv, které se uplynulém týdnu objevily. Ručně tříděné ze stovek zdrojů a tisíců přečtených zpráv. V drtivé většina zahraničních. Vzniká průběžně celý týden. 

Pokud chcete seriál sledovat, má vlastní štítek v podobě #TYDEN

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.