Hlavní navigace

Levné předplatné služby GSM bude od 13. června nabízet Ha‑vel

19. 4. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Společnost prý přinese nejnižší předplatné ceny na trhu: 2 Kč za minutu do všech sítí (korunu do vlastní) a 1,30 Kč za SMS do všech sítí (korunu do vlastní).

Také telekomunikační společnost Ha‑vel bude virtuálním GSM operátorem. Volání přitom nabídne jen s nepatrnou marží pro sebe. Proč tedy? Ha‑vel poskytuje především telekomunikační služby velkoobchodní, má však i několik desítek tisíc „občanských“ zákazníků využívajících pevného IP volání ha‑loo. Společnost je přesvědčena, že jim musí nabídnout také levné GSM volání, anebo to udělá někdo jiný: „Boj o každého zákazníka se opravdu přiostřuje,“ vysvětluje Lupě Petr Borecký, ředitel marketingu společnosti. „Rozhoduje přístup k zákazníkům, ceny, rozsah služeb, ale pro mnohé i detaily, jako je třeba flexibilita a péče.“

Ha‑vel bude od 13. června nabízet předplatné SIM účtované po vteřinách, s voláním za 2 koruny za minutu do všech sítí a za korunu do vlastní sítě. SMS vyjde na 1,30 Kč do jiných sítí a na 1 Kč do vlastní. K předplatným kartám nebude žádný závazek nebo úpis, ale jednu zvláštnost společnost přece chystá — zvažuje symbolický měsíční poplatek za vedení karty. Jím chce odradit ty, kteří hovory jen přijímají. Výši poplatku však dosud nestanovila.

16.00: Datové přenosy mají stát 1 MB za korunu; zvýhodněné datové balíčky prozatím společnost připravuje.

Ha‑vel prozatím bude nabízet jen volání předplacené. „Nevylučujeme, že v budoucnu přijdeme i s tarifními plány, nicméně stávající podmínky obecně tuto možnost staví jako nekonkurenceschopnou. V rámci aktuálních cen není možné konkurovat ve firemním segmentu stávajícím mobilním operátorům,“ říká Petr Borecký.

Ha‑vel bude GSM poskytovat v síti T‑Mobile skrze velkoobchodního prostředníka GTS; cenami šel prý tak nízko, jak mohl.

MM AI t

Podle Petra Boreckého se v telekomunikacích sice „blýská na lepší časy“ a „podmínky se budou vyrovnávat“, ale jejich úplné srovnání pro všechny poskytovatele potrvá ještě několik let.

Ha‑vel se prozatím připravil na deset tisíc SIM — v číselném rozsahu 778 800 000 až 778 809 999. Zažádali ještě o další rozsahy v počtu dalších 20 tisíc čísel, neradi by se však ukvapili — stále se ohlašují noví a noví virtuálové a „situace je nečitelná“, „je složité odhadnout, jak se trh zachová.“

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).