Hlavní navigace

Virtuál OpenCall startuje 2. září, zaměří se na levné mezinárodní hovory

19. 8. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Nového virtuálního operátora bude provozovat firma DH Telecom. Cílit bude především na zákazníky z řad cizinců, kteří potřebují volat z Česka do zahraničí.

Nový virtuál OpenCall spustí své služby 2. září, už dnes se ale mohou zákazníci registrovat na jeho stránkách. V září už mají fungovat i cizojazyčné verze webu (anglická, německá, ruská a vietnamská), z čehož je patrné, na jaké zákazníky bude OpenCall především cílit. Půjde hlavně o cizince, kteří mají zájem o levné mezinárodní hovory.

OpenCall, který funguje v síti Vodafonu, bude své služby nabízet na předplacených kartách, na nichž si zákazníci budou dobíjet kredit. Má ale i „hybridní“ variantu, kdy z karty strhává každý měsíc paušální platbu 150 Kč, za kterou zákazníkům nabídne výhodnější ceny volání.

Ceny volání do zahraničí se liší podle cílové země (kompletní ceník najdete zde). V případě předplacené karty začínají na 5 Kč za minutu hovoru (při tarifikaci 60+1), pokud si zákazník pořídí paušální tarif, zaplatí za mezinárodní hovory od 2,50 Kč za minutu (při tarifikaci 1+1). 

Nabídka OpenCallu zahrnuje i data, příliš ale nepotěší: majitelé předplacené karty si mohou přikoupit 25 MB na 24 hodin za 25 Kč (nebo 150 MB za měsíc za 150 Kč), zákazníci s tarifem pak mají 25 MB na 24 hodin za 20 Kč (nebo 150 MB na měsíc za 100 Kč).

Na celou nabídku se můžete podívat zde:

OpenCall EASY OpenCall +
tarifikace 60 + 1 1 + 1
měsíční paušál 150 Kč
hovory v ČR 2,50 Kč / min 1,90 Kč / min
hovory v síti OpenCall 1,50 Kč / min 1 Kč / min
mezinárodní hovory od 5 Kč / min od 2,50 Kč / min
Slovensko 5 Kč / min 2,50 Kč / min
SMS v ČR 1,50 Kč 1,50 Kč
SMS mezinárodní 5 Kč 5 Kč
Internet 25 MB / 24 hodin 25 Kč 20 Kč
Internet 150 MB / měsíc 150 Kč 100 Kč

K ceně si musíte připočítat ještě cenu SIM karty (prvních 1000 SIM nabízí operátor v akci zdarma). Jaká bude cena karty po spuštění ostrého provozu zatím operátor nezveřejnil. V obchodních podmínkách se dočtete jen to, že minimální dobíjecí kredit činí 200 Kč. „Po prvním dobití bude platnost SIM karty prodloužena na 6 měsíců. Pokud bude aktuální kredit činit méně než 50 Kč, bude platnost SIM karty zkrácena na 3 měsíce,“ popisuje dále operátor.

BRANDstorming tip2

A ještě jedna užitečná informace skrytá v podmínkách: „Předplacené služby opencall mobile budete moci využít i v zahraničí. Plánované spuštění je prosinec 2013.“

Za OpenCallem stojí firma DH Telecom, která od letošního června funguje jako velkoobchodní přeprodejce služeb Vodafonu (MVNA - Mobile Virtual Network Agregator) pro koncové virtuální operátory.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).