Hlavní navigace

Virtuální měna na Xbox Live končí, ale placení kartou nebude podmínkou

12. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Body (points) brzy nahradí reálné měny včetně české koruny. Proč? Jak bude probíhat směna bodů za reálné peníze? A jak půjde Xbox Live nadále využívat bez platební karty?

Nejbližší softwarová aktualizace herní konzole Xbox 360 přinese zásadní změnu pro uživatele sítě Xbox Live. Ta totiž již nebude využívat vlastní virtuální měnu, tedy body (points). Microsoft o upuštění od vlastní virtuální měny informoval letos na jaře při představování konzole Xbox One a také na pozdějším herním veletrhu E3. Nyní o konci bodů zpravil také uživatelskou základnu.

Cílem je sjednotit platidlo s Windows Store a Windows Phone Store. Vlastní virtuální měnu nahradí reálné domácí měny na jednotlivých trzích včetně české koruny. Co však se stávajícími body? Microsoft je smění za „tržní nebo vyšší hodnotu bodů“. Pro spravedlivé vypořádání prý ovšem bude důležité nastavit si v uživatelském účtu správnou zemi a fakturační adresu.

Předplacené karty s body zakoupené v obchodní síti, které jsou populární u uživatelů neholdujících internetovému využívání platební karty, bude Microsoft přijímat až do odvolání. Nicméně směněné finanční prostředky uložené v rámci uživatelského účtu budou platné jen do června roku 2015, do kdy je bude třeba utratit, pokud uživatelé nechtějí, aby jim vznikla škoda.  

KL22 hlasovani

Dobrou zprávou je, že Xbox Live nadále nebude vyžadovat používání platební karty. V průběhu tohoto roku chce Microsoft na trh uvést nové předplacené karty, které namísto bodů budou mít hodnotu v reálné místní měně. Je to logické, protože v herní komunitě se pohybuje řada dětí, jejichž rodiče chtějí mít výdaje plně pod kontrolou.

Microsoft se před časem pochlubil, ke konci roku 2012 měla herní síť Xbox Live přes 46 milionů členů, což je prý meziroční nárůst o 15 %. Konzole Xbox 360 se dosud prodalo přes 80 milionů kusů. Letos v listopadu na 22 světových trhů dorazí nástupnická konzole Xbox One. V České republice se ale oficiálně začne prodávat až během roku 2014.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.