Hlavní navigace

Vítej .ax

19. 4. 2004
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Do doménového prostoru bude nejspíš vržena nová národní doména .ax. Doména by měla patřit Ålandským ostrovům (Ahvenanmaa Islands), což je souostroví mezi Švédskem a Finskem. Seznam ccTLD spravuje IANA na základě dvouznakových kódů samostatných zemí dle normy ISO 3166–1. Kód Ålandských ostrovů se v normě objevil 13. února. Při čtení článku All hail the new TLD – .ax na Registeru jsem si všiml jedné drobnosti, která určitě některé čtenáře píchne u srdce: kód CS nyní patří Srbsku a Černé hoře …

Do doménového prostoru bude nejspíš vržena nová národní doména .ax. Doména by měla patřit Ålandským ostrovům (Ahvenanmaa Islands), což je souostroví mezi Švédskem a Finskem. Seznam ccTLD spravuje IANA na základě dvouznakových kódů samostatných zemí dle normy ISO 3166–1. Kód Ålandských ostrovů se v normě objevil 13. února. Při čtení článku All hail the new TLD – .ax na Registeru jsem si všiml jedné drobnosti, která určitě některé čtenáře píchne u srdce: kód CS nyní patří Srbsku a Černé hoře (kteří však používají doménu .yu).

Autor článku

Autor se zabývá výkonovým marketingem na internetu. Pracoval pro Advertures, Dobrý web a Outrider. Martin byl dříve redaktorem Lupy a dalších periodik o IT.