Hlavní navigace

Vítězem víkendové sledovanosti je první program České televize

UVNITŘ GRAF Výrazně bodoval o tomto víkendu ve sledovanosti první program České televize. Stal se vítězem pátečního, sobotního i nedělního prime timu, tedy hlavního vysílacího času. Bodovaly konkrétně pořady Cukrárna, Všechnoparty, Bavíme se s imitátory a Kolotoč. Všechny z nich se dostaly nad milionové publikum – některé z nich dokonce výrazně.

V cílové skupině diváků Dospělí 15+ měla ČT 1 se seriálem Cukrárna v novém vysílacím čase 1 193 tisíc diváků. Novinka České televize tak úspěšně navázala na právě skončenou řadu retro seriálu Vyprávěj. Podíl na divácích (share) se dostal na 29,47 %. Sedm let stará dobrodružná komedie Nekecej a pádluj měla ve stejnou dobu na Nově 960 tisíc diváků (share 24,23 %). Talkshow Všechnopárty sledoval od 21:37 1 098 tisíc diváků (share 31,46 %).

V sobotu bylo už vítězství České televize mnohem výraznější, a to dokonce o půl milionu diváků. Zábavný střihový pořad Bavíme se s imitátory sledoval od 20 hodin 1 439 tisíc diváků (share 34,99 %). Hvězdně obsazený americký snímek Mr. and Mrs. Smith s Bradem Pittem a Angelinou Jolie na Nově vidělo 960 tisíc diváků (share 24,42 %). Česká televizní jednička s ním sice bodovala později, od 21 hodin, ale ani zde nebyl odstup příliš velký. Na Universální uklízečku ČT 1 se dívalo 921 tisíc diváků (share 25,76 %). Americký film Novy končil přibližně až ve čtvrt na jedenáct večer.

Nově nezafungoval ani nedělní film Klik: Život na dálkové ovládání v hlavní roli s Adamem Sandlerem. Dosáhla s ním sice slušného výsledku 860 tisíc diváků v cílově skupině Dospělí 15+ (share 21,34 %), ale na první program České televize to opět nestačilo. Televizní komedii Kolotoč s Tatianou Vilhelmovou viděl 1 264 tisíc diváků (share 29,44 %). Rozdíl oproti Nově tedy činil více než čtyři sta tisíc diváků. Prima se opět ani jeden den do pětice nejsledovanějších nezpravodajských pořadů nedostala.

Našli jste v článku chybu?