Hlavní navigace

Vláda dnes schválila návrh rozvoje zemského digitálního vysílání Českého rozhlasu

24. 8. 2016
Doba čtení: do minuty

Sdílet

 Autor: Messe Berlin
Jak uvedl na svém twitterovém účtu předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Jaromír Novák, cesta pro digitální rozhlas je „vládou vytyčena a schválena“.

Ředitel českobudějovického studia Českého rozhlasu a někdejší koordinátor televizní digitalizace Zdeněk Duspiva prostřednictvím svého facebookového účtu označil schválenou koncepci za redukovanou a odkládací. Podle vládního materiálu by měl Český rozhlas získat vysílací frekvence ve třetím pásmu na pět let a řádné digitální vysílání by mohl spustit ještě do konce roku.

Schválenou koncepci na svém twitteru okomentoval i ředitel pro oblast regulace Českých Radiokomunikací Marcel Procházka. Podle Procházky je dobře, že se DAB řeší, ale způsob řešení dobrý není, protože Český rozhlas bude moci v DAB vysílat jen stavající čtyři FM stanice.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).