Hlavní navigace

Vláda odmítla zákon o regulaci internetu

25. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 5. 2009

Česká vláda dnes odmítla zákon o audiovizuálních mediálních službách na vyžádání, který upravuje regulaci internetového vysílání. Jde o tolik diskutovaný zákon v mediálních kruzích, který měl regulovat webové vysílání ovšem na nižší úrovni než televizní vysílání. Informuje o tom server Česká média. Zákon měl, platit již od konce letošního roku, členům vlády se ale nelíbila šíře regulace.

BRAND23 Workshop

Jak na dotaz Českých médií uvedl premiér Jan Fischer, vládě se nelíbily zejména rozšířené kompetence Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která by mohla regulovat i program, který si uživatel internetu sestaví sám. Podle Fischera v původním návrhu ministr kultury počítal i s rozšířením členů RRTV, od tohoto úmyslu už ale ministr, jak uvedl premiér, ustoupil.

Největším obhájcem regulace videoslužeb na internetu je dnes už bývalý předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Václav Žák, který se několikrát v médiích vyjádřil, že nový zákon má především ochránit nezletilé a mladistvé před nevhodným obsahem. Regulace by ale moha výrazně zkomplikovat provozování videoserverů, jelikož ty regulované v rámci EU by musely svůj obsah filtrovat, čímž by se dostaly do nevýhody vůči službám, které jsou provozovány mimo EU.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).