Hlavní navigace

Vladimír Kořen zůstane ve vzdělávacích pořadech ČT, ze zpráv se stáhne

11. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 11. 2010

Oblíbený moderátor a redaktor zpravodajství České televize Vladimír Kořen se ani po úspěchu v komunálních volbách a v nové roli starosty Říčan u Prahy nestáhne z obrazovky veřejnoprávní České televize. Zruší však svůj hlavní pracovní poměr s ČT a přestane být redaktorem zpravodajství. Cítím, že ve zpravodajství by mohlo jít o střet zájmů, takže se budu muset stáhnout z obrazovky, řekl Kořen deníku MF Dnes.

K TÉMATU: Redaktor ČT Vladimír Kořen se zřejmě stane novým starostou Říčan

BRANDstorming tip2

Moderování vzdělávacích pořadů, aktuálně minuty o vodě, nebo zábavného pořadu Zázraky přírody, si však Kořen chce ponechat. Nevyvolávají žádné konflikty, žádné politické hašteření. Probírali jsme to dokonce s právníkem, který prostudoval jak zákon, tak etický kodex ČT a nenašel tam problém, řekl listu čerstvý starosta Říčan. Kořen chce ze své popularity těžit i v nové funkci.

Říkali jsme si, že bychom na to mohli přitáhnout svatby do Říčan. Přece jen mě lidé trošku znají, takže by to pro ně mohlo znamenat ozvláštnění obřadu, uvedl Kořen, sdružení Klidné město s převahou zvítězilo v komunálních volbách a získalo v Říčanech deset z jednadvaceti míst v městském zastupitelstvu. Koalici s ním uzavřela místní ODS, která získala dva zastupitele.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).