Hlavní navigace

Vladimír Kořen se stal starostou Říčan, od ČT dostal neplacené volno

5. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 11. 2010

Populární moderátor vědeckopopulárních pořadů České televize, redaktor zpravodajství a moderátor zábavného pořadu Zázraky přírody Vladimír Kořen se stal novým starostou Říčan u Prahy. Jako lídr vítězné strany Klidné město ve středu podepsal koaliční dohodu s říčanskou ODS, informovala středočeská příloha deníku Právo. To znamená, že na dobu výkonu funkce zcela z mizí z obrazovky veřejnoprávní televize.

K TÉMATU: Redaktor České televize Vladimír Kořen kandiduje na starostu Říčan

ICTZ23

Jsem rád, že mezi Klidným městem a ODS nastala programová shoda. Máme silný mandát od voličů, kteří se jasně vyslovili pro otevřené a zodpovědné vedení radnice. Jsem přesvědčen, že tohle můžeme všem Říčaňákům za obě strany naší koalice nabídnout, řekl Kořen deníku Právo. Klidné město zvítězilo především díky plánům na omezení nebo úplné zastavení staveb developerů, kteří zcela zastavěli periferii města.

Česká televize dala Kořenovi dlouhodobou neplacenou dovolenou. Po ukončení mandátu starosty Říčan se bude moci do tohoto média vrátit. ČT dosud vysílá předtočené minutové pořady o vodě, kterými provází právě Vladimír Kořen.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.