Hlavní navigace

Vládní prohlášení pamatuje na digitalizaci, chce pestřejší trh

17. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
17. 1. 2007

Větší programovou rozmanitost, vzdělanost a informovanost občanů si slibuje druhá vláda premiéra Mirka Topolánka od procesu digitalizace rozhlasového a televizního vysílání v České republice. Kabinet dnes schválil vládní prohlášení, v němž věnuje digitalizaci celý odstavec (byť úplně poslední).

ebf - tip do článku - debata

Vláda považuje za významný přechod na digitální vysílání a hodlá předložit návrh změn příslušných právních předpisů nezbytných k realizaci tohoto záměru. Od tohoto procesu očekává rozvoj mediálního trhu, který ve svém důsledku povede ke zvýšení programové rozmanitosti, vzdělanosti a informovanosti občanů, stojí v dokumentu, s nímž vláda v pátek předstoupí před Poslaneckou sněmovnu.

Digitalizaci zmiňovala ve svém prohlášení i předcházející vláda, omezila se ale jenom na konstatování, že podporuje proces přechodu na digitální vysílání a rozmanitější trh. Nyní se kabinet přímo zavazuje, že zajistí potřebné legislativní změny. V prvé řadě jde o novelizaci zákonů o rozhlasovém a televizním vysílání a elektronických komunikacích, jimiž by stát zavázal stávající provozovatele televizního vysílání k vrácení analogových kmitočtů a přechodu na DVB-T.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).