Hlavní navigace

Vlastník TV Joj chce získat poloviční podíl Primy. Její majitel však nabídkám odolává

Lukáš Polák

O koupi polovičního podílu skupiny Prima Group se zajímá dlouhodobě slovenská skupina J&T. O prozatím neúspěšných jednáních hovořil v rozhovoru pro Hospodářské noviny Patrik Tkáč.

Doba čtení: 1 minuta

Patrik Tkáč, spolumajitel skupiny J&T Finance Group, která na Slovensku vlastní komerční televize Joj a Joj Plus, chce získat poloviční podíl také ve společnosti FTV Prima. Právě ta je v České republice provozovatelem televizí Prima family, Prima Cool a Prima love. Tkáč to uvedl v dnešním rozhovoru pro Hospodářské noviny. FTV Prima je polovičním vlastníkem Prima Group. Stojí za ní podnikatel Ivan Zach. Druhou část drží švédská skupina MTG.

K TÉMATU: Vlastník TV Joj se ohlíží po akvizicích u nás. Zájem může mít i o Primu

Doufáme, že se něco urodí kolem televizí, zkoušíme zprava zleva jednat s Ivanem Zachem o koupi TV Prima. Zatím bez výsledku, asi o prodeji zatím nepřemýšlí. Ale nejsou jen televize, je i internet, tiskoviny…, přiznal v rozhovoru pro Hospodářské noviny Patrik Tkáč. O „námluvách“ vlastníka TV Joj s majitelem Primy informoval nedávno i ekonomický deník E15. V současné době se díváme na další aktiva na českém trhu, uvedl tehdy pro list podnikatel Richard Filmel, který se označuje jako majitel firmy Joj Media House.

Našli jste v článku chybu?