Hlavní navigace

Vodafone bude mít od HTC také svůj komunikátor s Androidem

19. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vypadá to, že otevřená platforma Google Android skutečně nebude jen pouhým „exotem“ pohybujícím se někde za Symbianem či Windows Mobile. Vodafone ve spolupráci s HTC chystá odpověď na T-Mobile G1, který se od ledna prodává i na našem trhu. HTC má i pro Vodafone vytvořit exkluzivní komunikátor – HTC Magic se systémem Android a podporou 3G sítí. Tento mobil bude Vodafone nejdříve nabízet ve Velké Británii a Španělsku. Následovat by mělo Německo a Francie. Kdy a jestli vůbec nový přístroj uvede…

Vypadá to, že otevřená platforma Google Android skutečně nebude jen pouhým „exotem“ pohybujícím se někde za Symbianem či Windows Mobile. Vodafone ve spolupráci s HTC chystá odpověď na T-Mobile G1, který se od ledna prodává i na našem trhu. HTC má i pro Vodafone vytvořit exkluzivní komunikátor – HTC Magic se systémem Android a podporou 3G sítí. Tento mobil bude Vodafone nejdříve nabízet ve Velké Británii a Španělsku. Následovat by mělo Německo a Francie. Kdy a jestli vůbec nový přístroj uvede Vodafone i v Česku zůstává zatím nezodpovězenou otázkou.

Každopádně zájemci o platformu Google Android by si mohli vybrat i mezi dalšími značkami. HTC pracuje na nástupci výše zmíněného komunikátoru T-Mobile G1. Motorola se při čekání na Windows Mobile 7 chce také zaměřit na modely se systémem Android. Své plány má i Samsung, který chystá nejméně tři nové modely s Androidem a objevit by se měly ještě letos. Samsung má ovšem v plánu také další nasazování platformy LiMo, takže se zdá, že Linux by se mezi chytrými mobily mohl konečně více zabydlet. Reuters, LinuxDevices.com, T3 magazine)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).