Hlavní navigace

Vodafone chystá novou M-Peněženku

28. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vodafone chystá novou verzi služby M-Peněženka. Očekává, že s ní osloví více obchodníků, u nichž tak zákazníci Vodafonu budou moci zaplatit mobilem.

Vodafone brzy spustí novou verzi služby M-Peněženka pro platby u internetových obchodníků prostřednictvím mobilního telefonu, respektive mobilního operátora. Informaci Lupě potvrdila Veronika Exnerová z tiskového oddělení Vodafonu.

Přinese jak nové funkce, tak i nový design platebního procesu. Předpokládáme, že se počet obchodníků, kteří budou nabízet tuto platební metodu, bude pravděpodobně rychle zvyšovat,“ uvedla Veronika Exnerová pro Lupu.

Aktuálně prostřednictvím služby M-Peněženka zákazníci Vodafonu zaplatí přibližně u stovky internetových obchodníků. Z těch známějších je to e-shop se vstupenkami Ticketstream.cz, služba pro stahování české hudby za poplatek Supraphon.cz nebo slevový server KuponPlus.cz. 

KL22_nominace

Využíváme také služby agregátorů mobilních plateb, které sdružují platby přes všechny operátory na trhu. Poskytovatel služby se tak nemusí připojovat na každého operátora zvlášť,“ dodala Veronika Exnerová.

Vodafone by navíc spolu s O2 měl v dohledné době následovat T-Mobile a zprostředkovávat platby za aplikace pro Windows Phone, kdy uživatelé nebudou potřebovat platební kartu. Jak jsme vás již informovali, společnost Microsoft se dohodla na nadnárodní úrovni s telekomunikačními skupinami, které reprezentují na českém trhu všichni tři velcí mobilní operátoři.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.