Hlavní navigace

Vodafone dostal exkluzivitu pro šíření münchen.tv HD, stanice se objeví i na satelitu

„München.tv pokračuje i nadále ve své distribuci prostřednictvím družice a kabelových sítí. Přechod do HD formátu bude v jednotlivých platformách probíhat postupně,“ uvedl provozovatel.
Lukáš Polák
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telekomunikační operátor Vodafone dostal v Německu exkluzivitu na šíření stanice müchen.tv ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). München.tv bude vůbec prvním regionálním programem u našich západních sousedů, který bude dostupný v HD formátu. Pro stanici ale nejde o úplnou premiéru. Pomyslným křtem ohněm už münchen.tv prošla během loňského Oktoberfestu, který je největším svátkem nejen německých pivařů. Přestože kanál bude dostupný pouze v síti operátora Vodafone, později se má objevit i na satelitu Astra, konkrétně na pozici 19,2 stupně východně, kde je v tuto chvíli stanice šířena v SD rozlišení.

MM_influenceri eSport

Z ARCHIVU: Největší pivní událost roku letos poprvé na satelitu Astra v HD rozlišení

Po skončení nadcházejícího Oktoberfestu se můžete těšit na další vysílání münchen.tv v HD kvalitě prostřednictvím kabelové sítě operátora Vodafone v Německu. München.tv pokračuje i nadále ve své distribuci prostřednictvím satelitu, kabelových a dalších sítí. K dispozici je i náš živý stream na webu www.muenchen.tv. Přechod do HD formátu bude na jednotlivých platformách probíhat postupně, uvedl provozovatel kanálu, společnost München Live TV Fernsehen GmbH & Co.KG. V sousedním Rakousku nedávno odstartoval projekt R9 Öesterreich HD, který tamní regionálky vysílá jako společný programový blok.