Hlavní navigace

Vodafone nabídne nový datový paušál

29. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V nabídce mobilního operátora Vodafone se od 6. února objeví nový tarif resp. datový paušál pro mobilní připojení k Internetu prostřednictvím GPRS nebo EDGE. Zákazníci Vodafonu měli doposud k dispozici pouze datový tarif Připojení na dlouho, jehož cena se lišila podle objemu přenesených dat. Pokud jste v jednom účtovacím období přenesli více než 45 MB, připojení vás vyšlo na 750 korun měsíčně. Nový tarif Připojení na stálo vyjde na 650 korun měsíčně i s daní. Je to konkurence například pro…

V nabídce mobilního operátora Vodafone se od 6. února objeví nový tarif resp. datový paušál pro mobilní připojení k Internetu prostřednictvím GPRS nebo EDGE. Zákazníci Vodafonu měli doposud k dispozici pouze datový tarif Připojení na dlouho, jehož cena se lišila podle objemu přenesených dat. Pokud jste v jednom účtovacím období přenesli více než 45 MB, připojení vás vyšlo na 750 korun měsíčně. Nový tarif Připojení na stálo vyjde na 650 korun měsíčně i s daní. Je to konkurence například pro tarif O2 Internet Mobil 384 od Telefóniky, jehož cena je totožná.

UXD

S tarifem Připojení na stálo se mohou zákazníci Vodafonu připojit až rychlostí 236 kbit/s. Mobilní připojení k Internetu od Vodafonu je v současnosti dostupné pro 70 procent obyvatel České republiky. Není tak úplně pravda, že s novým tarifem klienti nebudou muset ohlížet na datový provoz, jak tvrdí Vodafone ve své tiskové zprávě. Stále je tu totiž FUP, která výrazně zpomalí rychlost připojení po přenesení 3 GB dat.

Od 6. února si zákazníci Vodafonu budou moci k novému tarifu objednat za zvýhodněnou cenu 977 korun USB modem nebo PCMCIA kartu. Jedinou podmínkou je používání datového tarifu po dobu šesti měsíců. Aktuální přehled datových tarifů tuzemských operátorů naleznete na http://mobil.lu­pa.cz/porovna­ni. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.