Hlavní navigace

Vodafone pokrývá 3G sítí téměř polovinu populace

Jiří Macich ml.

Vodafone oznámil spuštění své sítě třetí generace v dalších českých městech. Nyní by jeho síť na bázi technologie UMTS měla být dostupná i pro zákazníky pohybující se v Kralupech nad Vltavou, Šumperku, Litvínově a Meziboří. Vodafone se tak přiblížil hranici polovičního pokrytí české populace. Kde a jak rychle běží jeho síť třetí generace si zákazníci mohou ověřit na nové mapě, kam vlastní zkušenosti s datovými přenosy zadávají samotní uživatelé. Vodafone pro tento účel připravil ve spolupráci…

Vodafone oznámil spuštění své sítě třetí generace v dalších českých městech. Nyní by jeho síť na bázi technologie UMTS měla být dostupná i pro zákazníky pohybující se v Kralupech nad Vltavou, Šumperku, Litvínově a Meziboří. Vodafone se tak přiblížil hranici polovičního pokrytí české populace.

Kde a jak rychle běží jeho síť třetí generace si zákazníci mohou ověřit na nové mapě, kam vlastní zkušenosti s datovými přenosy zadávají samotní uživatelé. Vodafone pro tento účel připravil ve spolupráci se serverem DSL.cz speciální aplikaci pro iOS a Android.

Našli jste v článku chybu?
28. 5. 2011 13:40

To je otázka interpretace a dezimpretace výsledků... :-)

Proto je tam napsáno "populace". Stačí pokrýt pár velkých měst, kde žije hodně lidí a je vymalováno. Například pokrytím Prahy máš hned cca 12% populace :-)

Jo takhle, kdyby pokryli polovinu území, to by byla zase jiná.... Jenže jeden vysílač na sídlišti bude mít (co do populace) stejné pokrytí, jako 10 vysílačů v lesích...

26. 5. 2011 10:36
P2010 (neregistrovaný)

Doporucuji mapu pokryti zde http://www.vodafone.cz/osobni/zvolte_vodafone/sit/mapa_pokryti.htm a podivejte se na rozdil v pokryti u 3G a CDMA.

Zatimco 3G je standardni, bude tedy fungovat se vsemi beznymi zarizenimi (jako interni WWAN modul v notebooku, telefony apod.), tak to CDMA je na nestandardni frekvenci a bude fungovat jen se specifickym hardware od Vodafone.

Uzasne ... tohle je zkratka mozne jen v CR.