Hlavní navigace

Vodafone kvůli dovezeným iPadům poskytne microSIM karty

24. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vodafone dnes potvrdil, že od 1. července 2010 bude zákazníkům vedle klasickým SIM karet poskytovat také microSIM karty. Zařazením malých SIM karet do našeho portfolia vycházíme vstříc nadšencům, kteří si v zahraničí pořídili tablet Apple iPad a chtějí mít přístup k mobilnímu Internetu, uvedl Michal Janda, manažer zodpovědný za portfolio telefonů Vodafonu. Nové microSIM karty budou standardně dostupné na všech prodejních kanálech operátora. Zákazníci mají jednou za rok nárok na bezplatnou…

Vodafone dnes potvrdil, že od 1. července 2010 bude zákazníkům vedle klasickým SIM karet poskytovat také microSIM karty. Zařazením malých SIM karet do našeho portfolia vycházíme vstříc nadšencům, kteří si v zahraničí pořídili tablet Apple iPad a chtějí mít přístup k mobilnímu Internetu, uvedl Michal Janda, manažer zodpovědný za portfolio telefonů Vodafonu. Nové microSIM karty budou standardně dostupné na všech prodejních kanálech operátora. Zákazníci mají jednou za rok nárok na bezplatnou výměnu své stávající SIM karty za novější.

UXD


MicroSIM a běžná SIM karta

MicroSIM karty využívá hlavně iPad 3G nebo iPhone 4. Apple tvrdí, že kvůli úspoře místa. Někteří komentátoři nasazení microSIM karet hodnotili jako krok k omezení šedých dovozů, ale jak nakonec kutilové v praxi předvedli, stačí oříznout i plast z klasické SIM karty. Po menších SIM kartách pošilhávají i další výrobci mobilních telefonů a přenosných zařízení. Ostatně není to poprvé, kdy se SIM karty zmenšují. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.