Hlavní navigace

Vodafone potichu zdražil volání do některých zahraničních destinací

Patrick Zandl

Ačkoliv Vodafone pravidelně informuje ve svých tiskových zprávách o řadě drobností ze svého firemního života, o zdražení volání do některých zahraničních destinací se veřejnost dozvěděla až z měsíční monitorovací zprávy ČTÚ: Společnost Vodafone od prosince zdražila cenu pro volání do vybraných států (Slovensko, Rusko, Ukrajina, Vietnam, Čína) pro stávající tarify, a to o cca 16 %, ze 7,20 Kč/min na 8,40 Kč/min.

Ačkoliv Vodafone pravidelně informuje ve svých tiskových zprávách o řadě drobností ze svého firemního života, o zdražení volání do některých zahraničních destinací se veřejnost dozvěděla až z měsíční monitorovací zprávy ČTÚ:

Společnost Vodafone od prosince zdražila cenu pro volání do vybraných států (Slovensko, Rusko, Ukrajina, Vietnam, Čína) pro stávající tarify, a to o cca 16 %, ze 7,20 Kč/min na 8,40 Kč/min.

Od konce listopadu má Vodafone dále v ceníku službu „My country“ za měsíční cenu 50,– Kč, která umožní nižší cenu volání (v rozmezí od 5–10 Kč/min) do vybraných států (např. USA, Švýcarsko, Rusko, Ukrajina atd.). Další nově nabídnutou službou je „My EU“, u které za měsíční paušál 100,– Kč může zákazník volat do členských států EU za 4,– Kč/min. Tyto dvě služby si může aktivovat zdarma zákazník s předplacenou kartou i tarifní zákazník. Hovory se po první provolané minutě účtují po vteřinách.

Našli jste v článku chybu?
21. 1. 2011 12:14

Jenže když vám při zvěřejnění "jízdního řádu" snižování terminačních poplatků slibují, že podle něj budou zlevňovat se zachováním určité dané marže v procentech, tak to již je sviňská praktika a lež.

A když si na http://www.802.cz/telefon/ napíšou "Hlavní výhody: Nejlevnější volání v ČR" tak už je to klamavá reklama a PODVOD!

20. 1. 2011 17:23

Přesně tak!

Ovšem pozor, i VoIP operátoři dokaží být řádní podvodníci. Například 802.cz už přes rok nereaguje na snižování terminačních poplatků. A od ledna jsou dražší o více než korunu vůči konkurenci.

Dobře jim tak. Už mám ipvox.cz a kašlu na ně. Sviňské praktiky si osvojili hodně rychle.