Hlavní navigace

Vodafone potichu zdražil volání do některých zahraničních destinací

20. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ačkoliv Vodafone pravidelně informuje ve svých tiskových zprávách o řadě drobností ze svého firemního života, o zdražení volání do některých zahraničních destinací se veřejnost dozvěděla až z měsíční monitorovací zprávy ČTÚ: Společnost Vodafone od prosince zdražila cenu pro volání do vybraných států (Slovensko, Rusko, Ukrajina, Vietnam, Čína) pro stávající tarify, a to o cca 16 %, ze 7,20 Kč/min na 8,40 Kč/min.

Ačkoliv Vodafone pravidelně informuje ve svých tiskových zprávách o řadě drobností ze svého firemního života, o zdražení volání do některých zahraničních destinací se veřejnost dozvěděla až z měsíční monitorovací zprávy ČTÚ:

Společnost Vodafone od prosince zdražila cenu pro volání do vybraných států (Slovensko, Rusko, Ukrajina, Vietnam, Čína) pro stávající tarify, a to o cca 16 %, ze 7,20 Kč/min na 8,40 Kč/min.

Od konce listopadu má Vodafone dále v ceníku službu „My country“ za měsíční cenu 50,– Kč, která umožní nižší cenu volání (v rozmezí od 5–10 Kč/min) do vybraných států (např. USA, Švýcarsko, Rusko, Ukrajina atd.). Další nově nabídnutou službou je „My EU“, u které za měsíční paušál 100,– Kč může zákazník volat do členských států EU za 4,– Kč/min. Tyto dvě služby si může aktivovat zdarma zákazník s předplacenou kartou i tarifní zákazník. Hovory se po první provolané minutě účtují po vteřinách.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).