Hlavní navigace

Vodafone rozšířil 3G pokrytí na 80 procent obyvatel Prahy

6. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Operátor Vodafone dnes rozšířil pokrytí své mobilní sítě třetí generace na osmdesát procent pražské populace. Od dnešního dne je signál 3G dostupný i pro obyvatele Bohnic, Troji, Ďáblic, Proseku, Letňan, Kbel či Čakovic, uvedl tiskový mluvčí Miroslav Čepický pro Českou tiskovou kancelář. V březnu Vodafone oznámil stoprocentní pokrytí Brna a sedmdesátiprocentní pokrytí Prahy. Dle informací z březnové tiskové konference chce Vodafone pokrýt zbytek Prahy do konce letošního června a do konce března…

Operátor Vodafone dnes rozšířil pokrytí své mobilní sítě třetí generace na osmdesát procent pražské populace. Od dnešního dne je signál 3G dostupný i pro obyvatele Bohnic, Troji, Ďáblic, Proseku, Letňan, Kbel či Čakovic, uvedl tiskový mluvčí Miroslav Čepický pro Českou tiskovou kancelář. V březnu Vodafone oznámil stoprocentní pokrytí Brna a sedmdesátiprocentní pokrytí Prahy. Dle informací z březnové tiskové konference chce Vodafone pokrýt zbytek Prahy do konce letošního června a do konce března 2011 pak všechna krajská města spolu s dalšími dvaceti až třiceti velkými městy.

Vodafone však zatím možnostem vysokorychlostního mobilního připojení nepřizpůsobil své datové tarify, jejichž datové limity resp. kvóty FUP jsou šité na míru možnostem pomalého připojení přes GPRS a EDGE. Obdobně jsou na tom ale i konkurenční dva velcí mobilní operátoři, kteří se také v nedávné minulosti konečně rozhoupali k výstavbě 3G sítě. Síti třetí generace Vodafonu se věnuje náš nedávný článek Vodafone (znovu)spustil svou 3G síť , kde si můžete přečíst bližší informace o použité technologii a dosahované rychlosti připojení. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.