Hlavní navigace

Vodafone snižuje ceny datového roamingu nejen pro země EU

18. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vodafone představil nové ceny datového roamingu. Připojení z 35 zemí první roamingové zóny, kam vedle zemí Evropské unie spadá například také Chorvatsko či Švýcarsko, vyjde od 24. června 2010 levněji. Tarif Připojení ze zahraničí na den vyjde při přenosu dat o objemu do 5 MB za 24 hodin na 80 korun. Dosud tato snížená cena platí při přenosu dat do 2 MB. Při přenosu dat nad 5 MB do 50 MB si Vodafone bude účtovat 350 korun. Kdo se nevejde do limitu 50 MB na den, ten si za každý další 1 MB…

Vodafone představil nové ceny datového roamingu. Připojení z 35 zemí první roamingové zóny, kam vedle zemí Evropské unie spadá například také Chorvatsko či Švýcarsko, vyjde od 24. června 2010 levněji. Tarif Připojení ze zahraničí na den vyjde při přenosu dat o objemu do 5 MB za 24 hodin na 80 korun. Dosud tato snížená cena platí při přenosu dat do 2 MB. Při přenosu dat nad 5 MB do 50 MB si Vodafone bude účtovat 350 korun. Kdo se nevejde do limitu 50 MB na den, ten si za každý další 1 MB připlatí od 24. června 2010 nově 30 korun. Dosud se za nadlimitní data platí dvojnásobek.

Novinkou, která by měla ušetřit zákazníky šoku z vysokého účtu za datový roaming, je přednastavený cenový strop 1 300 korun za datové služby v rámci roamingu. Zákazníci si mohou zvolit vlastní nastavení limitu. Vodafone nadále poskytuje také tarif Připojení ze zahraničí na stálo, který v rámci zemí z první zóny vyjde na 1600 korun měsíčně a jeho datový limit je nastaven na 200 MB. Za data přenesená nad tento limit se platí 30 korun za každý 1 MB. Všechny zmiňované ceny jsou včetně DPH. Podrobnou tabulku a rozdělení zemí do zón naleznete v tiskové zprávě operátora.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.