Hlavní navigace

Vodafone testuje mobilní připojení od U:fona, vlastní 3G ale nebalí

Jiří Macich ml.

Vodafone nechává své vybrané zákazníky testovat mobilní vysokorychlostní připojení k Internetu skrze CDMA síť doposud konkurenčního operátora U:fon. S touto informací přišel server MobilMania.cz, kterému ji potvrdil i Miroslav Čepický, tiskový mluvčí Vodafonu: Dlouhodobě se domníváme, že sdílení sítí a technologií je přínosné pro zákazníky, operátory i životní prostředí. V tomto duchu jsme se rozhodli testovat technologii CDMA. Na základě zkušeností našich zákazníků, kteří se testu zúčastní, se…

Vodafone nechává své vybrané zákazníky testovat mobilní vysokorychlostní připojení k Internetu skrze CDMA síť doposud konkurenčního operátora U:fon. S touto informací přišel server MobilMania.cz, kterému ji potvrdil i Miroslav Čepický, tiskový mluvčí Vodafonu: Dlouhodobě se domníváme, že sdílení sítí a technologií je přínosné pro zákazníky, operátory i životní prostředí. V tomto duchu jsme se rozhodli testovat technologii CDMA. Na základě zkušeností našich zákazníků, kteří se testu zúčastní, se rozhodneme, jaký bude další postup.

Content 2017 - tip Footshop

Projekt s názvem Ikaros prý funguje tak, že se oba operátoři dohodli na možné spolupráci. Vybraní zákazníci Vodafonu dostávají k vyzkoušení USB modem pro vysokorychlostní připojení na Internet skrze U:fonovu CDMA síť. Zadarmo budou prý v rámci testu moci surfovat tři až čtyři měsíce a pravidelně budou dotazování na kvalitu připojení. Pravě ta by se teoreticky mohla ukázat jako problém, protože v posledních měsících není těžké se v internetových diskusích setkat s negativními ohlasy týkajících se rychlosti a spolehlivosti U:fonova připojení k Internetu.

U:fon se v minulosti netajil tím, že by služby své sítě nabídl i dalším poskytovatelům. Sám U:fon by pak zase naopak uvítal spolupráci s GSM operátory, prostřednictvím jejichž sítě by kompenzoval třeba problémy s pokrytím své vlastní sítě. Zatím ale běží pouze testy CDMA připojení. Vodafone tvrdí, že to rozhodně neznamená rezignaci na výstavbu vlastní 3G sítě, s jejímž pokrytím to zatím není vůbec slavné.

Našli jste v článku chybu?
11. 12. 2009 12:53
Polik (neregistrovaný)
Mně tedy docela vadí zasunutá trčící karta, která se musí pro umístění do tašky raději vytahovat, zvětšuje notebook, hrozí její uražení atp. Když pomalu každý druhý notebook dneska má integrovaný 3G modul.
11. 12. 2009 12:00
uživatel si přál zůstat v anonymitě
V našem banánistánu je 3G akorát pro geeky, jelikož většinová populace je nepružná a zahnívající. Před 2 rokama jsem byl na Filipíná, 3G tam měli a jelo suprově.., a podotýkám že to 3G fungovalo v úplný řiti u jezera Danao. Na kopci vysilač, kolem jungle..,a jelo se...