Hlavní navigace

Vojáci s amputovanými končetinami budou soutěžit v britském Big Brother

Britská komerční televize Channel 4 zapojí do nejnovější řady reality show Big Brother zraněné vojenské veterány z Iráku a Afghánistánu. Mezi soutěžícími ve vile Big Brother by se tak měli objevit vojáci s amputovanými končetinami. Televize tak chce podle deníku Daily Mail upozornit na problémy vysloužilých vojáků, o které se nikdo nezajímá.

S nasazením vojenských vysloužilců v reality show souhlasila i produkční společnost Endemol, která vlastní autorskou licenci pro Big Brother. Firma se dokonce přímo obrátila na britské charitativní organizace, aby jí doporučily vhodné kandidáty pro účast v soutěži. Člověk odpovědný za casting nové řady britského Big Brother hledal adepty také prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Oficiální sdružení vojenských veteránů plány Endemolu a stanice Channel 4 ostře kritizovala. Taková prezentace vojáků s amputovanými končetinami by znamenala největší poklesek v historii televizních reality show, nechal se slyšet předseda britské Ligy veteránů Hugh Milroy. Televize i produkční společnost se svorně brání, že chtějí medializací osudů válečných veteránů pomoci opuštěným vojákům.

Nová řada reality show Big Brother by se měla v Británii vysílat příští rok v létě. Agentura DPA upozorňuje, že jenom za letošek zemřelo v Afghánistánu 106 britských vojáků a dalších 430 bylo zraněno.

Našli jste v článku chybu?