Hlavní navigace

Volný začal nabízet VoIP pro mobilní telefony

Jiří Macich ml.

Alternativní telekomunikační operátor Volný rozšířil portfólio svých služeb o volání z mobilního telefonu přes Internet. Službu VoIP pro mobily původně Volný plánoval spustit do konce letošního léta, ale nakonec s ní přišel již na jeho samém začátku. Naším cílem však není konkurovat mobilním operátorům, ale chceme přinést uživatelům mobilních telefonů další užitečnou doplňkovou službu. Poprvé na českém trhu budou moci zákazníci využít výhodných vlastností a cen služby TelefoNet a přitom si…

Alternativní telekomunikační operátor Volný rozšířil portfólio svých služeb o volání z mobilního telefonu přes Internet. Službu VoIP pro mobily původně Volný plánoval spustit do konce letošního léta, ale nakonec s ní přišel již na jeho samém začátku. Naším cílem však není konkurovat mobilním operátorům, ale chceme přinést uživatelům mobilních telefonů další užitečnou doplňkovou službu. Poprvé na českém trhu budou moci zákazníci využít výhodných vlastností a cen služby TelefoNet a přitom si užívat komfortu a výhod mobilních přístrojů, uvedl generální ředitel Clemens Wohlmuth.

Volání v rámci sítě Volného bude zdarma. Za měsíční paušál 399 Kč budou moci zákazníci volat neomezeně i do pevných sítí. V nabídce je i varianta bez paušálu, kde se platí jen tolik, kolik skutečně zákazník provolá. Jedinou vadou na kráse je, že služba je zatím dostupná jen uživatelům mobilních telefonů z nové manažerské řady E společnosti Nokia. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
3. 7. 2006 21:08
TomasM (neregistrovaný)
Taky uz jsem na NATu pohorel. :-( V praci kde mame jako branu do netu Cisco mi to bez problemu jede, ale doma mi to neprojde adsl modemem. Nevedel by nekdo jak to oblbnout na tech jinych nez Cisco a Avaya zarizenich? napr. ip-forwarding nebo tak nejak.
29. 6. 2006 7:28
uživatel si přál zůstat v anonymitě
potlesk si zaslouzi Nokia, volny s tim nema nic spolecneho - je to VoIP operator jako kazdy jiny. Nikdo vsak nerika, ze stavajici SW v Nokii nakceptuje NAT, funfuje to pouze na verejne IP, resp pokud je na stejnem segmentu SIP ustredna (napr ve firemni LAN je Asterisk + WLAN) Samozrejme nefunguje HandOver, ve chvili kdy se pohybujete mezi AP ktere maji jiny DHCP tak obdrzite jinou IP a v danou chvili se hovor prerusi, protoze musite na SIP proxi reregistrovat. Nokia slibuje novou verzi SW jeste …