Hlavní navigace

Voyo.cz v akci za 99 Kč měsíčně

14. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Televize Nova v rámci oslav 19. narozenin nabízí předplatné své video-on-demand služby Voyo.cz za 99 Kč měsíčně. Mohou na nižší cenu přejít i stávající abonenti?

Video-on-demand služba Voyo.cz, která patří mezi internetové projekty televizní skupiny Nova, nyní oslovuje potenciální abonenty sníženou cenou měsíčního předplatného. Při platbě kartou online nebo prostřednictvím systému PayPal nyní zájemci zaplatí měsíčně jen 99 Kč namísto standardních 189 Kč, resp. 179 Kč (při platbě kartou byla již dříve poskytována desetikorunová sleva). 

Skupina Nova snížení ceny prezentuje jako akci k 19. výročí startu televize Nova, dnes hlavního televizního kanálu celé televizní skupiny. Jestli nejde o experiment, jak nižší cena pohne počty abonentů, můžeme jen spekulovat. Nicméně kdo si nyní objedná předplatné, 99 Kč bude platit každý měsíc, dokud předplatné sám nezruší.

Stávající abonenti mohou akce využít rovněž. Nejdříve ovšem musí zrušit své dosavadní předplatné, respektive jeho obnovu. Pokud dosavadní předplatné přesahuje dobu trvání akce, tak si zájemci musí e-mailem požádat o zaslání slevového kupónu. Další možností je založení nového uživatelského účtu, přičemž překážkou není použití stejné e-mailové adresy. Stačí zvolil jen jiné uživatelské jméno a pod ním se pak přihlašovat na zařízeních, které Voyo.cz podporuje. K jednomu účtu i za akční cenu lze stále připojit až tři zařízení. 

Vedle osobních počítačů podporujících technologii Silverlight je Voyo.cz dostupné uživatelům chytré mobilní elektroniky značky Apple a vybraných chytrých televizorů a další černé elektroniky značek Samsung, Panasonic a LG. Skupina Nova slibuje také aplikaci pro Android. Po nedodržení několika termínů, kdy měla být aplikace uvolněna, se však k možnému datu uvedení již nevyjadřuje.

Content tip EARLY

V ceně předplatného je volný přístup do archivu cca 1500 filmových a seriálových titulů, kde převažují ty akviziční. Dále pak mají abonenti přístup do archivu s původní tvorbou televizní skupiny Nova od seriálů po zpravodajství. Seriály Novy lze sledovat s předstihem oproti televizní premiéře. V ceně předplatného je také internetové vysílání placeného sportovního kanálu Nova Sport. 

Prozatím jej však lze vedle PC sledovat jen na chytrých televizorech Panasonic. Na PC je možné pak sledovat také sportovní přenosy z kanálu Fanda. Nova slíbila, že sjednotí poskytovaní služeb napříč platformami, ale nelze říci, že by se tak dělo promptně. Naplno tak Voyo.cz využijí abonenti přistupující prostřednictvím osobního počítače. 

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).