Hlavní navigace

Voyo mění technického providera, Nova odchází k Českým Radiokomunikacím

6. 8. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Stejná firma pro Novu zajišťuje od letošního února technické zázemí pro bezplatnou videotéku Nova Plus. Smlouva na podporu placené služby Voyo je podepsána na tři roky.

Nejen provoz bezplatné videotéky Nova Plus, ale i placeného portálu Voyo budou pro skupinu Nova zajišťovat České Radiokomunikace. Televize tak odchází od firmy Visual Unity, na jejíž technologické platformě dosud Voyo fungovalo. S Českými Radiokomunikacemi Nova podepsala smlouvu na tři roky. Kontrakt se týká komplexního řešení pro dodávání obsahu (Content Delivery Network – CDN) podstatně většímu počtu diváků najednou, než je tomu doposud. Nové řešení podporuje celou řadu zařízení, protokolů, sítí a formátů a je umístěno v DC Tower Českých Radiokomunikací v Praze na Žižkově, které garantuje vysoký stupeň zabezpečení.

K TÉMATU: Voyo bude mít aplikaci v televizorech Philips, chce 50 tisíc předplatitelů

„Velmi si vážíme důvěry skupiny Nova, která si pro svůj portál Voyo vybrala právě řešení Českých Radiokomunikací a svěřila nám tak další ze svých služeb,“ komentoval podpis smlouvy generální ředitel Českých Radiokomunikací Martin Gebauer. „Dlouhodobě pracujeme na vývoji nových řešení, která propojují klasické pojetí televize a internetu. Věříme, že právě naše infrastruktura bude svou univerzálností, bezpečností a výkonem optimálním řešením pro doručení vysoce kvalitního streamovaného obsahu divákům skupiny Nova,“ dodal. Podle ředitele sekce nových projektů skupiny Nova Petra Horáka umožní technické zázemí Českých Radiokomunikací dále posunout službu Voyo, například nabídnutím většího množství obsahu na portálu či zvýšením obrazové kvality pořadů.

ČTĚTE TAKÉ: České Radiokomunikace rozšiřují datové centrum v prostorách Žižkovského vysílače

Multimediální CDN Českých Radiokomunikací je navržena pro zajištění end-to-end distribuce velkého množství dat, speciálně pak video obsahu. Kapacitně umožňuje všem divákům, aby se k programu mohli připojit bez omezení nebo zpomalování přehrávání a kdykoliv chtějí. Místa, odkud je obsah poskytován, tzv. CDN hraniční servery, jsou umístěny na okrajích sítí většiny operátorů, kteří poskytují internet do domácností. Tím je zvýšena kvalita při přenosu. Protože zdaleka všechny domácnosti nemají natolik kvalitní připojení k internetu, aby umožnilo přehrávat video v nejvyšším rozlišení, jeho kvalita se během přehrávání automaticky mění. CDN ČRa totiž podporuje tzv. adaptivní vysílání, které umožňuje plynule měnit přenosovou rychlost v závislosti na kvalitě internetového připojení tak, aby byl zážitek pro diváka nejlepší.

MM socky3

NAPSALI JSME: Nova podepsala nečekaně kontrakt na placené služby v pozemním vysílání

„Síť Content Delivery Network ČRa je nejmodernější svého druhu v rámci regionu a vyniká vysokým výkonem, škálovatelností a rozsahem poskytovaných formátů. Je navržena pro profesionální streamování obsahu velkému počtu divákům, což není dáno pouze jejími technickými vlastnostmi, ale i schopností poskytovat detailní informace o přenesených videích a provádět jejich analýzy. To vše je přístupné přes webový portál, který majitelům obsahu umožňuje lépe řídit vkládání obsahu a jeho cílení. Důležitá je i transparentnost cen za tuto službu, kdy se platí za přenesený TB. ČRa poskytují i řadu souvisejících produktů (produktová řada Media Cloud), které využitelnost CDN dále podporují,“ přiblížily České Radiokomunikace.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.