Hlavní navigace

Výběrové řízení na ředitele ČRo začalo, šéfem rozhlasu chce být i Medek

12. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 8. 2009

Kontrolní orgán veřejnoprávního rozhlasu, Rada ČRo, dnes na mimořádném zasedání vyhlásila výběrové řízení na nového generálního ředitele. Uzávěrka přihlášek je do konce srpna. O dva dny později pak otevřou radní obálky kandidátů a jejich první hodnocení přijde na řadu 23. září. Jak upozornila ČTK, inzerát na nového šéfa ČRo se objeví v několika denicích, např. MF Dnes a Právu.

Do druhého kola, které bude veřejné a uskuteční se 30. září, postoupí ti kandidáti, kteří splní základní požadavky radních. Mezi těmito požadavky jsou například negativní lustrační osvědčení, vysokoškolské vzdělání, prokázání manažerských schopností, trestní bezúhonnost, znalost světového jazyka či české občanství. Na zvolení ředitele veřejnoprávního rozhlasu má rada do 22. října. Do té doby ho povede dočasný šéf Richard Medek, který se však netají tím, že by chtěl ve funkci dále pokračovat a podle Lidových novin se výběrového řízení zúčastní.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.