Hlavní navigace

Vychází Firefox 19 s integrovaným PDF prohlížečem

Martin Vyleťal

Nová verze internetového prohlížeče přichází se standardně zapnutým integrovaným prohlížečem PDF souborů.

Mozilla dnes oficiálně uvolňuje devatenáctou verzi svého prohlížeče Firefox. Ta obsahuje dlouho očekávaný integrovaný prohlížeč PDF.js, který je napsán v JavaScriptu a umožňuje pracovat s PDF soubory bez dalších aplikací či přídavných modulů. Prohlížeč byl sice dostupný už i v předchozích verzích, ale byl v nastavení automaticky vypnutý. Nyní ho tak Mozilla standardně spouští všem uživatelům.

Kromě integrovaného prohlížeče nabízí Firefox 19 v porovnání s předchozí verzí rychlejší spuštění. Pro vývojáře je připravena vzdálená konzole pro připojení k Firefoxu na operačních systémech Android a Firefox OS. Nová verze přináší také podporu dalších CSS pravidel.

Zdroj: The Next Web a Root

Našli jste v článku chybu?
20. 2. 2013 18:41
Zek (neregistrovaný)

Mne to problem nedela (mam Operu), ale kolegovi to ve Win7 64 bit a mozille dokaze totalne odrovnat prohlizeni netu. Ten flash plugin mu sebere 95% cpu. Tak zjistuje jestli to nedela hw akcelerace.

20. 2. 2013 11:31
comodoro (neregistrovaný)

Řekněte mi prosím, že je už vyřešena situace, kdy celý Firefox zatuhne, když se zasekne nebo pomalu načítá jedna karta. Tohle opravdu nemá nic společného s rozšířeními, soudruzi z Mozilly zřejmě ještě neslyšeli o multithreadingu. Na pomalém nebo nespolehlivém připojení se kvůli tomu FF nedá používat, ale problém je třeba i ve chvíli, kdy je některý server nedostupný nebo má pomalou odezvu.