Hlavní navigace

Vychází nová Opera 9.2, zatím jen neoficiálně

11. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Serveru FileHippo se daří přinášet nové verze populárních programů ještě dříve než se objeví na vlastních webových stránkách. To je zřejmě případ i nové verze alternativního prohlížeče Opera 9.2, která se už nějakou dobu veřejně testuje. Pro řadového uživatele je asi nejzajímavější novinkou funkce Speed Dial převzatá z Opery Mini pro mobilní telefony. Po startu prohlížeče se totiž mohou automaticky zobrazit náhledy na devět nejčastěji navštěvovaných webových stránek, na které může uživatel…

Serveru FileHippo se daří přinášet nové verze populárních programů ještě dříve než se objeví na vlastních webových stránkách. To je zřejmě případ i nové verze alternativního prohlížeče Opera 9.2, která se už nějakou dobu veřejně testuje. Pro řadového uživatele je asi nejzajímavější novinkou funkce Speed Dial převzatá z Opery Mini pro mobilní telefony. Po startu prohlížeče se totiž mohou automaticky zobrazit náhledy na devět nejčastěji navštěvovaných webových stránek, na které může uživatel okamžitě přejít. Seznam takto nabízených stránek můžete opravovat a nebo funkci zcela vypnout.

Když už je řeč o Opeře, pro uživatele zařízení Palm máme dobrou zprávu: Opera Software se dohodl s Palmem na uvolnění speciální verze Opery 9 pro Palm. Uživatelé zařízení s Windows Mobile pro změnu mohou vyzkoušet betaverzi Opery Mobile 8.65 s podporou technologie Flash.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.